JXD vzkazuje Ištvanovi: Zavřete je všechny! | Reflex.cz
nahoru

JXD vzkazuje Ištvanovi: Zavřete je všechny!

Jiří X. Doležal7. srpna 2013 • 14:00
Zavřete je všechny!
• video: 
Reflex.cz

X-tým Vrchního státního zastupitelství v Olomouci byl ve středu sedmého srpna před Poslaneckou sněmovnou vytipovat, které poslance zavřít příště.

Zatímco každý veverka, sysel nebo tlachapoud se může opřít o autoritu ochranářů, zelených či ekologů, chudák státní zástupce nebo policista nemá v občanské společnosti zastání. Proto jsme se s kolegou Pavlem Poslušným rozhodli tuto díru na trhu občanských aktivit zaplnit. Tak, jako mají sportovní kluby B-, či dokonce C-týmy, my jsme vytvořili X-tým Vrchního státního zastupitelství a policie ve složení ŠlachtaX a IštvanX.

Před Poslaneckou sněmovnou bylo plno — novináři, hosté, čumilové, policisté a sem tam nějakej poslanec. Bylo zajímavé sledovat, jak se poslanci liší od ostatních přítomných. Zatímco diváci a novináři vypadali celkem normálně, u poslanců bez rozdílu politické příslušnosti si bdělé oko zákona prostě muselo všimnout, že jim lumpárna kouká z očí. Působili dojmem, že jsou odhodláni přijímat, vykonávat a skládat své mandáty bez předchozího souhlasu státního zástupce. Mnozí dokonce vypadali na to, že jsou ochotni hlasovat ne podle názoru Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, ale podle sebe. A to nesmíme rozhodně připustit!

Proto si naše občanská hlídka dovoluje — po důkladné operativní rekognoskaci terénu — pánům Šlachtovi a Ištvanovi ve věci poslanců doporučit jediné: Zavřete je všechny! A pokud nemáte za co, strčte je do vazby, dokud nevyměknou a něco na sebe neřeknou!

ONLINE PŘENOS: Hlasování o důvěře vládě očima redaktorů ReflexuKlíčová slova: jxd, reflex, šlachta, ištvan, poslanci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější