nahoru

Aféra NagyGate: A už je to tady. První uniklé dokumenty jsou venku!

REDAKCE 14. června 2013 • 15:40
Aféra NagyGate: A už je to tady. První uniklé dokumenty jsou venku!
foto: scribd.com/E15online

Každá dobrá aféra v České republice potřebuje nějaký únik dokumentů. Vsadíme se, že první přepisy odposlechů budou vyneseny tak příští týden. Teď je tu obvinění. 

Únik samotného obvinění není ničím skandálním. Už v pátek ráno z něj citoval obhájce jednoho z obviněných Tomáš Sokol a samotné úniky mohou sloužit oběma stranám.

Ze samotného obvinění pak vyplývá, že Jana Nagyová zdaleka neměla sledovat pomocí Vojenského zpravodajství jen Radku Nečasovou, ale i řidiče Jany Nagyové Jiřího Pertla a Alenu Hegerovou. Důvody měla mít zjevně značně zištné - šlo jí o utajení milostného vztahu s Nečasem i o zamezení spekulacím o jejích majetkových poměrech.

Jisté je, že hitem tohoto případu se stane "pes", "žrádlo pro psy" a "umělý pes", což jsou některé z kódových označení, které měla Nagyová v odposleších používat. 

Obvinění je každopádně brutální ránou Petru Nečasovi. Nejen že v obvinění je víceméně jasně deklarován jeho milostný poměr s Nagyovou, navíc z něj Nagyová vychází jako žena ve všech ohledech všehoschopná.

Zároveň ale obvinění ukazuje zajímavou věc - případ Nagyové byl jen jakýmsi vedlejším produktem sledování Romana Janouška, Ivo Rittiga, Tomáše Hrdličky, Jiřího Tomana a dalších osob. Právě to, jak došlo k prolnutí světa těchto "kmotříčků" a pravé ruky premiéra asi bude nyní tou nejzajímavější částí celého příběhu. 

Soubor uveřejnil server e15.cz.

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku