nahoru

Povodně: Bizarní komunikace úředníků a rozbouřená Vltava ze zavřeného Karlova mostu

REDAKCE 3. června 2013 • 10:21
Karlův most
Karlův most
• foto: 
Jan Šibík

Jan Šibík natáčí Vltavu z Karlova mostu a Tereza Spáčilová upozorňuje na, řekněme, zarážející komunikaci magistrátu a Prahy 8.

Na asi padesáti místech v osmi krajích České republiky platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity, situace okolo kulminujících řek je nadále kritická. Ve všech krajích Česka kromě Pardubického platí nouzový stav a velká voda si vyžádala další obeť.

Fotograf Reflexu Jan Šibík se od včerejška pohybuje po Praze a dokumentuje dění okolo kritických míst. Dnes ráno natočil rozbouřenou Vltavu z Karlova mostu, který je momentálně veřejnosti uzavřený.

Video se připravuje ...
Uzavřený Karlův most 3. 6. 2013VIDEO Jan Šibík

Kulturní redaktorka Reflexu Tereza Spáčilová nám poslala přepis zpráv, které posílá radnice Prahy 8 evakuovaným občanům. Způsob jejich komunikace se dá označit přinejmenším za bizarní.

Pomocí info kanálu sms bude odeslána výzva aby ve vybraných ulicích byli obyvatelé připraveni k evakuaci s připraveným evakuačním zavazadlem. Výzva je preventivní, členové povodňové komise nadále monitorují situaci v terénu. Přes opakovaná ujišťování ze strany pana Hudečka přistoupil povoďnový štáb k tomuto kroku, protože se slova zastupujícího primátora, během dne, ukázala jako mylná.

---

Starosta spolu s vedoucím odboru krizového řízenícse vzhledem k dopravním omezením v ulicích nedostal na jednání krizového štábu hl.m. Prahy. Aktuální informace tak podáme cca v 5:00

Pokud máte nějaké vlastní fotografie nebo videa, o která byste se chtěli podělit s ostatními čtenáři Reflex.cz, posílejte na rxonline@reflex.cz.

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.