nahoru

ChapiteauX zve na kabaret ve „vašem“ obýváku

tt 3. července 2012 • 13:01
ChapiteauX zve na kabaret ve „vašem“ obýváku
foto: Jan Mikeš

Snad jste si toho všimli: školní rok skončil, ale projekt jménem ChapiteauX ne. Prázdniny bude na pražské Letné zpestřovat až do konce července a pořád si pro své návštěvníky vymýšlí něco nového. Teď například originální akci Květinový týden s La Putykou.


Probíhá od 3. do 7. 7. a v podstatě jde o to, že vás zbaví odumírající výzdoby obýváku, a ještě na tom ušetříte. Princip? Přineste na pokladnu ChapiteauX jakoukoli pokojovou rostlinu, věnujte ji na výzdobu areálu a dostanete slevu 150 Kč na představení Cirku La Putyka konaná v prvním prázdninovém týdnu.


Nejenže se se svou kytkou budete na Špejcharu cítit jako doma, nejenže poznáte spoustu dalších sympatických amatérských pěstitelů, ale ještě zvelebíte prostor, který se za měsíc svého působení stal pro Pražany jejich druhým domovem.

 

Mimochodem v prvním červencovém týdnu hraje Cirk svou nejslavnější a nejvyprodanější inscenaci. La Putyku, jež — jak se šušká — míří ke své derniéře. Jinými slovy, kdo chce zažít atmosféru legendárního pivního cirkusu, bude mít bez přehánění jednu z posledních šancí.

 

I v červenci ovšem platí, že ChapiteauX nejsou zdaleka jen představení Cirku. Pod sněhobílou plachtou obřího stanu si můžete vyzkoušet mnohé cirkusové disciplíny (ve čtvrtek 5. 7. jsou to třeba dvě hodiny parterní akrobacie a v pátek a sobotu workshop trampolíny). A kromě novocirkusové party Rosti Nováka navíc na Špejcharu vystupují také další soubory.

 

Zážitkem může být například představení Soldates uskupení Squadra Sua, které se učilo na ulici a teď už je vítaným hostem mnoha letních happeningů. Jednoznačným vrcholem červencového programu pak bude La Kabaret, koncentrace toho nejlepšího, co nabízí domácí kabaretní scéna. Stačí říct jména jako Anna Polívková, Jiří Kohout, Jakub Žáček nebo Jaro Cossiga a člověk ví, že hrozí všechno, jen ne nuda. Prostě se občas podívejte do programu. Léto vás pak bude bavit mnohem víc.


tt


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilovaDiskuse ke článku