Králem vernisáže Reflexu se stal geniální pianista | Reflex.cz
nahoru

Králem vernisáže Reflexu se stal geniální pianista

Milan Tesař1. července 2012 • 15:24
Králem vernisáže Reflexu se stal geniální pianista
foto: Jan Šibík

Vernisáží výstavy Doktor Rath a naše další múzy otevřel včera večer náš časopis Reflextor, nevšední místo setkávání návštěvníků filmového festivalu. Poprvé v historii se na jedné výstavě setkali tři výtvarníci, kteří svádí týden co týden čestný souboj o prostor na našich stránkách Reflexu a dávají mu tak jeho nezaměnitelnou podobu.

 
Marek Douška, muž, který do pěti minut dokáže vymyslet vtip na cokoli, se konečně dočkal správné velikosti svých anekdot na plátně velikém čtyři na dva metry a měl z toho takovou radost, že se mi rozplakal v náručí.
 

Síla Iggyho Říhy spočívá v koláži a odhalování vnitřní tváře českých politiků. Návštěvníci vernisáže se znepokojeně ohlédli, když pod jeho plátny s podobenkou dr. Ratha začala praskat zeď. Další důkaz o pronikavosti doktorova zla. 

Štěpán Mareš, jak je jeho nepříjemným zvykem, dorazil na vernisáž se zpožděním a s nejapnou výmluvou, že na Vysočině byla mlha. Zastoupila ho figurka Zeleného Raoula v nadživotní velikosti a z dlouhé chvíle svedla ultimátní souboj se Supermanem. Raoul prohrál a na chvíli i zemřel.


Souboj Zeleného Raoul se SupermanemVIDEO Reflex.cz

 

Na smutnou událost hbitě zareagoval pan Radim Linhart, který zahrál Fibichův Poem. Tuto a dalších 3499 skladeb umí tento pianista s výjimečnou hudební pamětí nazpaměť, i proto je už od roku 2004 registrován v Guinessově knize rekordů. Tehdy o dvě stě písní překonal Fina Pedra Herveletiho.


Otevírací večírek RefleXtoru ve VarechVIDEO Reflex.cz


Nejsilnější moment vernisáže přišel ve chvíli, kdy hrál Radim na přání. Nedůvěřivé publikum mu dávalo bizarní úkoly (sovětskou hymnu, znělku Mikrofóra, téma ze Supermana), ale Radim všechny úkoly zvládl s noblesou sobě vlastní.

Tři velká plátna z dílny domovských umělců Reflexu doplnila vkusná vitrína s expozicí nazvanou Historie Reflexu v soškách a amuletech. Návštěvníci naší galerie si mohli prohlédnout okrasnou propisovačku prvního šéfredaktora Petra Hájka, sošku dítěte JXD z jeho ventilkového období, podobu Miloše Čermáka v minulém životě, obětiny, které šéfredaktor pokládá každý týden na improvizovaný oltář ve své kanceláři ve snaze zvednout prodaný náklad, a podobně. Takto koncentrované dějiny nenechaly nikoho chladného a jeden pán se před vitrínkou málem počůral smíchy.


Program Reflextoru na neděli: workshop Jana Šibíka a debata o řecké krizi

Hvězdy přicházejí a odcházejí, Aleš Najbrt zůstává
PETR VOLF 30. června 2012 • 14:20

Hvězdy přicházejí a odcházejí, Aleš Najbrt zůstáváKlíčová slova: rxrx, milantesar


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější