Filmy z Varů letos soutěží i v ulicích. Který filmový plakát se vám líbí nejvíc? Hlasujte | Reflex.cz
nahoru

Filmy z Varů letos soutěží i v ulicích. Který filmový plakát se vám líbí nejvíc? Hlasujte

Tereza Spáčilová, Petr Vnouček20. června 2012 • 06:00
Filmy z Varů letos soutěží i v ulicích. Který filmový plakát se vám líbí nejvíc? Hlasujte
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Kdo v posledních dnech čekal na tramvaj či autobus, už si toho musel všimnout: 47. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (29. 6.–7. 7.) se blíží a letos je to vidět ještě o něco víc než dřív. Plakáty k filmům z hlavní soutěže a ze soutěžní sekce Na východ od Západu totiž visí všude, kam jen oko chodce dohlédne: na pěších zónách, zastávkách MHD či třeba v nákupních střediscích.

 

Není to samozřejmě náhoda. Organizátoři totiž vyhlásili anketu o nejpovedenější kousek, které se může zúčastnit naprosto kdokoli.


Až tedy budete znuděně vyhlížet svůj noční spoj a nebo třeba čekat na zpožděné rande, máte o zábavu postaráno: rozhodování, jestli je lepší kreslená krajinka, svlečený Marek Daniel, či peřinové objetí, přece jen nějaký čas zabere.


Hlasovat se dá až do 4. července na oficiálním webu festivalu. A protože i nás zajímá, který plakát se vám líbí nejvíc, nezapomeňte svého favorita "olajkovat" v následující galerii, kde najdete plakáty všech filmů z hlavní soutěžní sekce:

 

 


Festival také několik dní před zahájením oznámil jméno  druhého vzácného hosta. Vedle Helen Mirrenové, která ozdobí začátek přehlídky, zavítá do Varů i její americká kolegyně, herečka Susan Sarandonová (Thelma a Louise, Čarodějky z Eastwicku). Přiveze nezávislou komedii Jeff, který žije s mámou (Jeff Who Lives At Home) a od prezidenta festivalu Jiřího Bartošky převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos.  

 

Stejně jako v předchozích ročnících festivalu si i letos mohou návštěvníci s předstihem rezervovat vstupenky na jednotlivé filmy na webu karlovarského festivalu. Rezervační systém bude fungovat od pondělí 25. června (10.00) až do půlnoci následujícího dne. Za rezervovanou vstupenku (na internetové rezervace bude vyčleněno jedna desetina lístků) zaplatí zájemci jednotnou cenu 65 Kč.

 

Kritici plakátu karlovarského filmového festivalu, ukažte se: jaký jeho předchůdce byl …

Nové zprávy ČT: Nastavená nuda, u které se zasmějete
Petr Holec 19. června 2012 • 11:47

Nové zprávy ČT: Nastavená nuda, u které se zasmějete

Tereza Spáčilová, Petr Vnouček


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilova, petrvnoucek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Eva Vorlíčková-Holzmannová: Těžký život se slavným komikem Felixem, který zažil Wehrmacht i tuberkulózu
PREMIUM X Robert Johnson: Bluesový král upsal duši na rozcestí ďáblu. Jeho písně ovlivnily Rolling Stones i Boba Dylana
PREMIUM X Černobyl nadchnul diváky i kritiky a vytvořil globální „wow efekt“. HBO šlape i po odchodu legendárního šéfa
PREMIUM X Dva zcela odlišné světy stojící nesmiřitelně proti sobě, to je obraz dnešní české společnosti

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější