nahoru

Kritici plakátu karlovarského filmového festivalu, ukažte se: jaký jeho předchůdce byl nejlepší?

aja21. dubna 2012 • 06:00
Kritici plakátu karlovarského filmového festivalu, ukažte se: jaký jeho předchůdce byl nejlepší?
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Když Jiří Bartoška představil nový plakát k 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, objevily se rozporuplné reakce. Podle některých jsou jeho tvůrci ze Studia Najbrt mistry čistého a minimalistického designu, podle jiných je to jen samoúčelná provokace a nebo dokonce odfláknutá práce.

 

Nový plakát pro MFF v Karlových Varech od tradičních tvůrců ze Studia Najbrt (Aleš Najbrt, Jan Matoušek) vyvolal smíšené reakce. Zdá se, že převládají pozitivní hodnocení, ale někteří logo odmítají. Ani není nutné rozepisovat, co to způsobilo. Pokud vám plakát unikl, stačí se na něj podívat a pochopíte, oč jde. Jak na vás působí?

Karlovy Vary vysvobodila Česká televize. Ta krátce poté představila svá nová loga a pozornost veřejnosti se posunula k nim. Nepomohlo si tím ale Studio Najbrt, protože to je tvůrcem i loga ČT.

 

Na internetu se objevovaly různé vtípky na konto Varů a Najbrta. Jako například:

 

Bartoška volá Najbrtovi:
- "Nazdar draku, už máš hotovej ten plakát na letošní filmovej festival?"
- "Počkej Jirko, dokdy to mělo bejt hotový?"
- "No dneska máme tu tiskovku..."
- "Jasně, mám to tady ve Wordu, do dvou minut ti to pošlu mailem."

 

Objevovaly se i různé parodie:

Foto Jan Kolář via Facebook

 

Jak ale podle vás vypadá ideální plakát pro Karlovy Vary? Možná ho najdeme v jeho historii. Udělali jsme galerii z dvaceti posledních plakátů MFF. Který se líbí vám? Kdy podle vás předvedlo Studio Najbrt lepší práci? Klikněte na tlačítko "to se mi líbí" u plakátu, který vám připadá jako nejlepší možná cesta.

 

 

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku