nahoru

Osobnosti se nad atentátem na Heydricha shodly: “Mělo to smysl“

Milan Tesař 19. června 2012 • 08:00
Ondřej Havelka a Melody makers
Ondřej Havelka a Melody makers
• foto: 
Jan Šibík

Po skončení akce v kostele sv. Cyrila a Metodě je jsme položili několika hostům otázku, zda souhlasí s názvem pietního setkání Mělo to smysl, kterého se právě zúčastnili. Jinými slovy, zda „mělo smysl“ odstranit Heydricha i za cenu těžké represe, která následovala během německé odvety.

 

 "To, že to mělo smysl, o tom mě nemusel přesvědčovat dnešek. To já už vím dávno. Dokonce jsme před nedávnem otevřeli velkou výstavu v zahradě Senátu společně s Vojenským historickým ústavem. Mám přečtený celý ten mimořádně vydařený díl vašeho časopisu. Pro mě je to i obrovský vzkaz do současnosti, že existují lidé, kteří byli ochotni nasadit vlastní život; ať už to byli ti kluci, co skočili z letadel, anebo ti, co jim pomáhali. My se tady někdy trápíme v žabomyších válkách a ti lidé šli na téměř jistou smrt. A ti, co jim pomáhali, k tomu neměli daleko," řekl nám první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka.

 

 

Video se připravuje ...
Anketa: Mělo to smysl?VIDEO Reflex.cz


Klíčová slova: milan tesar, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.