nahoru

Blonďatá bestie se stěhuje. Pitoreskní česká politika dostane svůj pravidelný kabaret

Pavlína Wolfová 11. května 2012 • 11:37
Přestavení Blonďatá bestie II v pražském A-studiu Rubín
Přestavení Blonďatá bestie II v pražském A-studiu Rubín
• foto: 
Tomáš Tesař

Pro velký úspěch se stěhuje představení Blonďatá bestie, zaznamenávající autentické dění na české politické scéně, z A Studia Rubín o sto metrů výš, do Baráčnické rychty. Z představení se tu stane pravidelný kabaret.

„Poprvé jsme Blonďatou bestii II — kus od soudu s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou — hráli na Květnou neděli a od té doby ještě devětkrát,“ říká režisér Tomáš Svoboda.

 

Ten spolu s hereckým souborem A Studia Rubín přivedl vloni na jeviště českou politiku v první verzi Blonďaté bestie. Divadelní představení tehdy tvořil přepis dnes už legendárních odposlechů, jež pořídila politička Kristýna Kočí.

 

„Netváříme se jako noviny, jsme divadlo, nicméně soudní přelíčení s Bártou a Škárkou bylo tak pitoreskní, že jsme každé další představení aktualizovali o zprávy z něj. Dávno nebylo jasné, jak soud rozhodne, ale představení byla do posledního místa vyprodaná. Rozhodli jsme se proto, aby z představení vznikl pravidelný politický kabaret se zavedenými rubrikami, jehož každý díl bude originál,“ vysvětluje Svoboda.

 

Video se připravuje ...
Blonďá bestieVIDEO Tomáš Tesař

 

„Právě teď bych rád napsal scénku ,47 omluvenek‘ o tom, jak senátoři nedorazili do práce v den, kdy se měla projednávat jejich imunita,“ říká režisér Tomáš Svoboda.

 

„Dosud jsme věnovali představení Kristýně Kočí, později Jaroslavu Škárkovi, Vítu Bártovi a myslíme si, že ta maličká strana už si své místo na divadelních prknech zasloužila a odsloužila a že by teď měli v kabaretu Blonďatá bestie dostat prostor další,“ dodává.

 

 

Ti, kteří se na prkna divadla Rubín dosud propracovali, mají jednoho společného jmenovatele: „Nějaký hrozný politický průser.“ Dosud se v Rubínu objevili například Irena Obermannová, Aleš Hušák či Roman Janoušek a Pavel Bém.

 

„Momentálně jsou horkými kandidátkami čtyři manželky politiků, jež vydělávají na burze milióny a nikdo nechápe, jak je to možné,“ láká na kabaret Blonďatá bestie režisér Svoboda.

 

Politikové, kteří se poslední dobou jeví jako ti, již se chtějí stát součástí českého show-businessu, tedy dostanou konečně prostor v Baráčnické rychtě, Tržiště 23/555, Praha 1-Malá Strana.

 

Sál se mimochodem tedy nachází pár set metrů od Sněmovní ulice, kde sídlí Poslanecká sněmovna České republiky, a též od nedalekého Valdštejnského náměstí, kde sídlí Senát.

 Klíčová slova: pavlinawolfova, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.