nahoru

Gastronauti Reflexu dnes jedli v rychlosti a za pochodu

RX 15. února 2012 • 16:29
Gastronauti Reflexu dnes jedli v rychlosti a za pochodu
foto: Veronika Pacáková

Jsou dny, kdy rezignujeme na pohodové posezení u dobrého oběda a vezmeme zavděk zabaleným jídlem. S "dlabancem za běhu" se dnes museli z časových důvodů smířit i někteří gastronauti Reflexu. Devítibodovým hodnocením přesto nešetřili. Ti, kterým tolik nechutnalo, ale třeba dnes budou mít štěstí. Jak jsme totiž upozorňovali v uplynulých dnech, vstup do druhé poloviny gastronautské mise dnes v "oslavíme" čtenářským hlasováním ne o nejlepším, ale naopak nejhorším středečním jídle.


Hektický den měla dnes například Tereza Vandrovcová. Proto si v prodejně Country life koupila na cestu Burger s kapustovým karbanátkem a bio pečivem. "Kapustový karbanátek byl sytý a šťavnatý, pečivo křehké, zálivka příjemně okořeněná a zelenina čerstvá. Jelikož je hodnocení subjektivní, dovolím si dát minusový bodík za dva velké plátky rajčete, což je jediná zelenina, kterou nesnesu a z jídel vyndavám," napsala nám. Veganskému burgeru za 52 korun proto udělila 9 bodů.


S časem dnes bojovala i Veronika Pacáková, která si nechala zabalit jídlo s sebou: "Zdravá restruarace v Brně na Lidické mi dovolila vybrat si jídlo dle vlastního výběru a na váhu," napsala ve spěchu. Za 185 korun si koupila mořskou štiku s citronovou omáčkou, brambory, červenou řepou, zaziky a cizrnou se zeleninou. I štika si zasloužila devět bodů.


Přímo z cesty nám poslala fotografii Ivana Jelínková, která si v motorestu Knovíz dala za 73 korun zabíjačkový guláš s chlebem: "Dnes takzvaně on the road. Vybrali jsme motorest, kde stálo v době obědní vícero aut, což může být důkazem dobré kuchyně. A skutečně, gulášek byl úplně vynikající, skvěle okořeněný, obsahoval několik druhů masa a všechny kousky byly libové! Zkrátka jako od našeho pašíka." Od absolutního hodnocení ji odradil "konzumní chleba" a i ona proto ohodnotila svůj oběd na 9 bodů.


Na odvážnější gastronomický průzkum dnes patrně neměl čas ani Jan Klinský, který si dal v pardubické restaruaci Mixgrill svůj oblíbený kuřecí steak s hranolky.

 

 

Rychlé polední jídlo zvolil i Petr Mára, který si dal brzký oběd v hotelu Old Town v Brně: "Volil jsem hovězí vývar s játrovými knedlíčky a zeleninou a hovězím masem bez nudlí," napsal nám o jídle, které bylo prý chuťově skvělé. Devět bodů dal polévce za 45 korun i díky obsluze, která si zasloužila "velké plus".

Další devítibodové hodnocení si zaloužily řecké papričky plněné rýží s kouskem kuřecího masa a pita chlebem, které si dal v restauraci František Ortmann.

 

 

Tereza Zamazalová sáhla po dojedení kuřecího stehna pečeného na houbách a s dlohozrnnou rýží po absolutním hodnocení.

"Když sněží a do toho fouká vítr, tak oceníte, když máte hospodu hned vedle paneláku," pochvaloval si dnes Jan Kára. "Vyrazil jsem proto opět do nymburské restaurace u Kotherů. Za 69,- jsem si z poledního menu vybral vařené hovězí maso s křenovou omáčkou a houskovým knedlíkem. Dávám 7 bodů z 10, protože omáčka se jim povedla a knedlíky taky šly. Tři body dolů za to, že doma do omáčky dáváme ještě krájené mandle, na což v žádné restauraci ještě nepřišli." A sedm bodů dostal i špíz s hranolkami, který snědl Miroslav Tučka.

 

Anketa
Který dnešní oběd je podle vás NEJHORŠÍ?
Tereza Vandrovcová - burger s kapustovým karbanátkem s bio pečivem
19.6%
71
Petr Mára - hovězí vývar s játrovými knedlíčky, zeleninou a hovězím masem
4.1%
15
Miroslav Tučka - cibulkou prokládaný špíz
5.2%
19
Ivana Jelínková - zabíjačkový guláš s chlebem
5%
18
František Ortmann - pečené řecké papričky plněné rýží s kouskem kuřecího masa s tzatziki
6.9%
25
Jan Kára - vařené hovězí maso s křenovou omáčkou a houskovým knedlíkem
6.6%
24
Veronika Pacáková - mořská štika s citrónovou omáčkou a brambory
41.6%
151
Tereza Zamazalová - kuřecí stehno pečené na houbách servírované s dlouhozrnnou rýží
3.9%
14
Jan Klinský - kuřecí steak s hranolky
7.2%
26

 

Poslední čtenářské hlasování bylo dramatické. Za těsné vítězství proplatíme oběd Ivaně Jelínkové, která si dala flambovaný valentýnský talíř.

 

14.2. - Ivana Jelínková: Flambovaný valentýnský talíř pro 2 osoby, Restaurace Koštovna U vodníka, Hotel Pod sluncem, Třebíz. I když nejsem příznivcem svatovalentýnského červenání, svátečnímu menu jsme neodolali. Na talíři s pečenými a šťouchanými bramborami, grilovaným kukuřičným klasem a avokádovým dipem, hořelo špenátem plněné kuřecí a vepřová panenka. Do ceny celého menu patřil ještě předkrm, dezert a láhev vína. Oběd jsme si opravdu příjemně vychutnali. Cena za celé menu byla 474Kč. Hodnotím 9/10, protože hlavní chod by snesl poněkud teplejší servírování.Foto Ivana Jelínková

 

RX


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku