Zemřela hudební legenda Etta James | Reflex.cz
nahoru

Zemřela hudební legenda Etta James

aja20. ledna 2012 • 18:39
Etta James
Etta James
• foto: 
Profimedia.cz

Výběr z nejslavnějších písní uvnitř.

Dnes ráno zemřela soulová a bluesová zpěvačka Etta James. Bylo jí 73 let. V posledních letech bojovala s leukémií, Alzheimerovou chorobou a měla problémy s ledvinami.

 

Její kariéra začala v padesátých letech, když ji jako čtrnáctiletou objevil další slavný muzikant Johnny Otis. Ten mimochodem zemřel pár dní před ní. Prvně se proslavila v roce 1955 písní The Wallflower (Dance with Me, Henry). Její nejznámější skladba je zřejmě At Last z roku 1961. V roce 1968 pak natočila další klenot: skladbu I'd Rather Go Blind. Tu údajně složila s Ellingtonem "Fugi" Jordanem při návštěvě ve vězení.

 

Prožila dramatický život, který si zkomplikovala závislostí na heroinu a následnými problémy se zákonem.

 

V poslední době bojovala s leukémií a Alzheimerovou chorobou. Její lékař v prosinci oznámil, že léčba již není možná. Ettě James tak patřilo první místo v neslavné anketě DeathList.net, o které Reflex.cz informoval před dvěma týdny.

 

Morbidní žebříček: Letos si má příjít zubatá pro Fidela Castra, Margaret Thatcherovou…

 

Poslechněte si nejslavnější písně Etty James:

I'd Rather Go Blind:

 

At Last:

 

Dance with Me, Henry:

 

Nejlepší album loňského roku podle kritiků zdarma ke stažení
Luděk Staněk 20. ledna 2012 • 13:22

Nejlepší album loňského roku podle kritiků zdarma ke stažení

aja


Klíčová slova: rxrx, adamjavurek


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější