nahoru

Přehlídka KVIFF Classics už se blíží!

-red- 28. listopadu 2022 • 17:00
Přehlídka KVIFF Classics už se blíží!
foto: red

Již tento týden, od čtvrtka 1. 12.  do soboty 3. 12., proběhne v pražských kinech Světozor a Ponrepo pod hlavičkou MFF KV přehlídka legendárních děl slavných filmových tvůrců pod názvem KVIFF Classics.

Těšit se můžete třeba na slavnou romantickou muzikálovou komedii Zpívání v dešti, která bude uvedena k 70. výročí natočení filmu. U příležitosti 80. narozenin Martina Scorseseho a zároveň k 40. výročí natočení černé komedie s Robertem De Niro v titulní roli, bude uveden film Král komedie. Část přehlídky je koncipována jako pocta nedávno zesnulému Jeanu Lucovi Godardovi. V sobotu 3. prosince, v den jeho nedožitých narozenin, se v kině Ponrepo promítne jeho film Dvě či tři věci, které o ní vím. Ve stejný den budou promítnuty dva další tituly, které patřily k jeho oblíbeným – válečné drama Hořké vítězství a western Stopaři. Přehlídku uvede digitálně restaurovaný film Sedmikrásky režisérky Věry Chytilové.

Všechny filmy jsou na přehlídce KVIFF Classics uváděny v původním znění s českými i anglickými titulky.   

Přehlídku KVIFF Classics bude reflektovat i KVIFF.TV, a to nabídkou triády filmů, vybraných dramaturgy karlovarského festivalu.

Od 1. 12. budou na KVIFF.TV k zhlédnutí tyto filmy:

Obrazy starého světa režiséra Dušana Hanáka

Bohémský život režiséra Akiho Kaurismäkiho

Hitchcock/Truffaut režiséra Kenta Jonese

Po skončení přehlídky, tedy od neděle 4. 12., bude na KVIFF.TV, coby ozvěna KVIFF Classics, uveden film: Dvě nebo tři věci, co o ní vím režiséra Jeana-Luca Godarda.

-red-


Klíčová slova: KVIFF


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.