nahoru

Českým fanouškům zakázali na MS v hokeji vyvěšovat ukrajinskou vlajku. Tímhle trikem pořadatele převezli

ptr, isport.cz 23. května 2022 • 17:35
Video se připravuje ...
SESTŘIH z MS: Norsko - Česko 1:4. Další Pasta show! Trefil se i Vrána
• video: 
ČT

Na české fanoušky si jen tak někdo nepřijde. V zápase Česka s Norskem vyvěsila skupina našich podporovatelů v rámci solidarity ukrajinskou vlajku. Tímto gestem však popudili domácí pořadatele, kteří se striktně drží nařízení, že v ochozech smí být pouze vlajky států, které na turnaji hrají. V pondělním utkání s USA si tak stejná skupinka poradila s humorem a nadhledem. Tentokrát jim prapor vydržel.

Tak tohle chce nápad a odvahu. Při prvním pokusu byly vyvěšeny celkem tři vlajky. Dvě krajní byly české a stály na nich vzkazy: „Běž domů Ivane…“ a „…čeká Tě Nataša!“ Uprostřed se pak vyjímala modrožlutá ukrajinská. K překvapení skupinky bylo ale nutné prostřední odstranit.

„Problém je, že Ukrajina není členem tohoto turnaje. Osobně nemám proti ní vůbec nic, naopak. Podporuju ji. Podle pravidel tady můžete věšet pouze vlajky týmů, které zde hrají, takže kdybyste tady pověsili vlajku Kanady nebo Slovenska, problém to není,“ vysvětlil pro iSport.cz jeden z členů ochranky.

Vzkazy, které odkazovaly na sovětskou okupaci Československa v srpnu 1968 a ruskou agresi na Ukrajině v únoru 2022 už finské pořadatele nechaly chladnými. Zřejmě i díky jazykové bariéře. Česká skupinka se ovšem nevzdala a na zápas s USA se vyzbrojila »zašifrovanou« ukrajinskou vlajku.

Na bílý podklad nakreslili pouze prostřední předělovací čáru a do horní poloviny napsali jednoduše anglicky „blue color“ (modrá barva) a do spodní poloviny „yellow color“ (žlutá barva). To už jen doplnili ikonickým slůvkem „imagine“ (představte si). Toto slovo má velký mírový podtext díky Johnu Lennonovi, který nazpíval slavnou píseň s tímto názvem.

To nejlepší hokejové zpravodajství najdete ZDE >>>

ptr, isport.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.