nahoru

Již zítra vyráží Frekvence 1 na další Radiokemp, hvězdným hostem bude Miro Žbirka

red 3. srpna 2021 • 14:30
Již zítra vyráží Frekvence 1 na další Radiokemp, hvězdným hostem bude Miro Žbirka
foto: red

O prázdninách Frekvence 1 vyráží každou středu za posluchači po českých a moravských kempech. Radiokempy Frekvence 1 vždy začínají ve 14 hodin a vrcholí od 19 hodin koncertem hudebního hosta. Zítra 4. srpna posádka Frekvence 1 vyrazí do kempu Stříbrný rybník a s sebou poveze jako hudebního hosta Mira Žbirku. Hvězdou vodáckého kempu minulý týden na Sázavském ostrově byl písničkář Xindl X, v moravské Strážnici o týden dříve pak roztančila celý kemp slovenská kapela No Name.

Hudebním hostem zítřejšího kempu bude zpěvák a skladatel Miro Žbirka, kterého posluchači znají nejen díky jeho písničkám a lásce k Beatles, ale také z vysílání Frekvence 1, kde má svůj pořad s názvem „Tento song, Meky vybral – Meky prožil.“ Po celou dobu veškeré dění z Radiokempu  bude přenášet  Frekvence 1 přímo do éteru. Návštěvníci budou mít navíc jedinečnou příležitost nakouknout pod pokličku vzniku živého vysílání. Při práci budou sledovat oblíbené moderátory Lubku Ponížilovou, Míru Michálka a Tomáše Fílu. A co by to bylo za kemp bez táboráku? I na ten se můžete těšit a samozřejmě také na opékání špekáčků. Na programu bude také řada soutěží a klání, chybět nebude ani tolik oblíbený fotostánek vybavený různými bláznivými kostýmy, parukami a dalšími nezbytnými doplňky. Pro zvídavé dětské návštěvníky bude připravena interaktivní zábava na téma třídění odpadu v rámci projektu Tonda Obal.

Minulou středu byl hlavní hvězdou Radiokempu Frekvence 1 na Sázavském ostrově písničkář Xindl X. Součástí jeho vystoupení byl i rozhovor, který se samozřejmě stočil i na hubnutí a jak to dělá, že vypadá tak skvěle. „Všichni zhubněte a budou se s vámi bavit jenom o jídle. Píseň o hubnutí jsem napsal, ale pak jsem ji raději nehrál, ale třeba ji někdy opráším,“ prozradil na kempu Xindl X. Že má pevnou vůli prokázal, když mu moderátoři Jana Knížková a Roman Mikesch nabízeli špekáčky, které si zde návštěvníci opékali a jejichž vábivá vůně se v tu chvíli linula celým kempem. Během svého vystoupení zahrál Xindl X novinky Něco je vzduchu a SebeLoveSong z chystaného alba Terapie, které vyjde letos na podzim. „Původně jsem nechtěl v nejbližší době dělat desku, chtěl jsem hrát koncerty a připravovat se na divadlo. Ale když jsem jako většina lidí zůstal uvězněný doma, tak se ve mně ty pocity hromadily a potřebovaly ven,“ uvedl pro Frekvenci 1 písničkář. Během vystoupení chybět nemohly ani klasiky jako Anděl, Popelka, Dřevo či Byznys. Na konci pak ještě přímo na podiu podepsal modrou kytaru Frekvence 1. Hned po koncertě, písničkář ani nestihl odejít z pódia, a už zájemci o fotky a autogramy vytvořili dlouhatánskou frontu.

O týden dříve do Strážnice na Moravě dorazila kapela No Name a návštěvníci si mohli užít jejich hodinový koncert. Mimo jiné zahráli hity jako Prvá, Čím to je nebo Ty a tvoja sestra. Energické vystoupení slovenské party nenechalo nikoho klidným a roztancovalo celý kemp.

Xindl X na radiokempu Frekvence 1VIDEO red

NO NAME na radiokempu Frekvence 1VIDEO red

red


Klíčová slova: festival, hudba, frekvence 1Diskuse ke článku