Jiří Prskavec slaví zlato, Slovák Jakub Grigar (vlevo) získal stříbro

Jiří Prskavec slaví zlato, Slovák Jakub Grigar (vlevo) získal stříbro Zdroj: Reuters

Jiří Prskavec slaví zlato, Slovák Jakub Grigar (vlevo) získal stříbro
Jiří Prskavec si věší zlatou olympijskou medaili na krk
Tradiční vítězné gesto Jiřího Prskavce po zlatém olympijském závodě
Krátce po zlatém závodě přišla gratulace od tatínka a zároveň trenéra
Objímačka s tátou a trenérem v jedné roli krátce po zisku zlata
22
Fotogalerie

Další český úspěch! Kajakář Prskavec vyhrál zlato ve vodním slalomu

Kajakář Jiří Prskavec se v Tokiu stal olympijským vítězem ve vodním slalomu. Druhého Jakuba Grigara ze Slovenska porazil o více než tři sekundy a suverénně splnil roli hlavního favorita závodu. Bronz získal Němec Hannes Aigner. Osmadvacetiletý český reprezentant vylepšil svůj výsledek z předešlých her v Riu de Janeiro, kde získal bronz.

Prskavec získal v Tokiu pro Česku druhou zlatou medaili po střelci Jiřím Liptákovi a celkově pátý cenný kov. Na kanále Kasai se mezi trojici nejlepších prosadil i kanoista Lukáš Rohan, který vybojoval stříbro.

Úřadující mistr světa Prskavec postoupil do závěrečných bojů o titul z prvního místa v semifinále a startoval tak jako úplně poslední, z čehož neměl příliš velkou radost. "Na druhou stranu je to trošku sen, dát to z poslední pozice," řekl před startem.

S tlakem se ale vyrovnal, nechyboval a na druhém mezičase měl náskok více než čtyři sekundy na v té chvíli vedoucího Grigara. V závěrečné části oproti čtyřiadvacetiletému Slovákovi lehce ztratil, ale přesto měl v cíli propastný náskok 3,22 sekundy. Svoji poslední jízdu v Tokiu zajel v nejrychlejším čase dne 91,63.