nahoru

Youtubeři Shoky a Morthy Nedvědy neposlouchají, jak se ukáže v kinech na začátku srpna

red 16. června 2021 • 16:30
Video se připravuje ...
Youtubeři Shoky a Morthy Nedvědy neposlouchají, jak se ukáže v kinech na začátku srpna
• video: 
Falcon

Pranky, fórky a hlavně akce. To je náplň života dvou youtuberů s rozjetou kariérou Shokyho a Morthyho do chvíle, kdy se jeden z jejich vtípků vymkne kontrole. Komedie českého režiséra Andyho Fehu Shoky & Morthy: Poslední velká akce o dospívání, kamarádství a o tom, že i youtuber se může ocitnout na rozcestí, je určená především mladým divákům. V hlavních rolích své herecké umění předvádějí talentovaní herci Štěpán Kozub a Jakub Štáfek. Snímek bude k vidění v českých kinech od 5. srpna. Distributorem je společnost Falcon.

Fenoménem youtuberství se začal režisér Andy Fehu zabývat už před mnoha lety. „Před deseti lety youtubeři v podstatě neexistovali. Pro mě jsou dnes někteří z nich novodobí tvůrci. Fascinují mě jejich témata, jako například pranky, kanadské žertíky, kdy jeden druhého napálí a snaží se navzájem dostat. Zajímá mě i aspekt pohrávání si s realitou – co je pravda, co skutečnost nebo jen video. A fenomén youtuberství se s tím dobře pojí,“ říká režisér Andy Fehu. Zajímavý je podle Fehu i fakt, že zatímco pro něj jako teenagera bylo skoro nemožné sehnat techniku na natáčení, dnes lze vše jednoduše natočit na mobil a pomocí pár kliků oslovit desetitisíce lidí skrz internet.

Stěžejní bylo pro tento film najít dva hlavní herecké představitele, kteří by v roli youtuberů působili důvěryhodně. Štěpán Kozub i Jakub Štáfek jsou podle filmových tvůrců na sociálních sítích jako doma a na svých účtech mají dohromady statisíce followerů. Ostřílený improvizátor, talentovaný herec a internetový bavič Štěpán Kozub, k tomu umělecký šéf ostravského Divadla Mír, je kromě televizních seriálů známý z improvizační divadelní show Tři tygři, hitu sociálních sítí, či veleúspěšného internetového seriáu sKORO NA mizině. Multitalentovaný Jakub Štáfek, mj. herec, scenárista, režisér a bojovník smíšených bojových umění MMA, je známý mimo televizní obrazovky z internetového seriálu Vyšehrad. „Potřeboval jsem dva mladé kluky, kteří budou lehce oprsklí, nevyzpytatelní, progresivní a zároveň rázní, kteří se nebojí improvizace. Štáfek a Kozub tak byli zcela ideální,“ říká režisér Andy Fehu k obsazení filmu.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce jsou dílem producentů Emmy ověnčeného seriálu #martyisdead Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála, spoluproducenty jsou i režisér Andy Fehu a kameraman snímku Jakub Ševčík. Scénář společně s Andym Fehu napsal Ondřej Kopřiva. Film podpořil Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový nadační fond.

 

 

red


Klíčová slova: humor, film, štěpán kozub


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.