nahoru

Videohra za více než 14 milionů korun. V USA se vydražil nerozbalený originál Super Mario Bros 1986

-bam-, ČTK 4. dubna 2021 • 13:00
Videohra za více než 14 milionů korun. V USA se vydražil nerozbalený originál Super Mario Bros 1986
foto: Heritage Auctions

Nerozbalená videohra Super Mario Bros z roku 1986 od japonské společnosti Nintendo se v Dallasu vydražila za 660.000 dolarů (14,6 milionu Kč). O páteční aukci informovala agentura Bloomberg.

Aukční síň Heritage Auctions uvedla, že videohra byla původně zakoupena jako vánoční dárek. Až do letošního roku ale ležela v originálním, nepoškozeném balení v zásuvce. "Vzhledem k tomu, že tato videohra a jí podobné kusy se vyráběly velmi krátce, najít další kopii ze stejné výrobní série za podobných podmínek by se rovnalo hledání kapky vody v oceánu," uvedla za aukční síň odbornice na videohry Valarie McLeckieová.

Společnost Heritage Auctions tvrdí, že se jedná o nejzachovalejší exemplář, který byl odborně schválen k aukci. Jeho konečná cena několikanásobně převýšila sumu 114.000 dolarů, za niž aukční síň vydražila loni v létě jinou neotevřenou videohru z roku 1987.

-bam-, ČTK


Klíčová slova: aukce, hra, videohra, gaming, nintendo, NES, MarioDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.