Zlaté časy chilských plnicích per aneb Hoďte na něj síť! | Reflex.cz
nahoru

Zlaté časy chilských plnicích per aneb Hoďte na něj síť!

Vladimír Mertlík8. dubna 2019 • 10:27
Zlaté časy chilských plnicích per aneb Hoďte na něj síť!
foto: Reuters

Během návštěvy Miloše Zemana v Rakousku zaujal Zpětné zrcátko novinový titulek: „Prezident, který už nevěděl, že je prezident!“ Ukázalo se ale, že řeč je o alžírském prezidentu Buteflikovi (82), který je už řadu let na vozíku, nechodí, ani nemluví a zemi za něj řídí poradci. Holt, všude je něco! Horší je, že mezitím náš Mr. Bonmot, jsa v Rakousku na státní návštěvě, promluvil a už první věta byla pecka, když délkou své řeči slíbil dorovnat řečnické ejakuláty hromadného vraha Fidela Castra.

Poté, co přítomní pochopili, že jde o vtip, vybuchla exploze smíchu, která nebrala konce, ale přesto se vtipu smál nejdéle a sám náš prezident Zeman. Standing ovation těch, jimž nepraskla bránice, ukončil chaos, když Miloš Zeman trval na přesazení svých milců do první řady, kterou museli opustit ti, co k jeho kamarile nepatří. Poté, co mluvčí J. O. uvedl poslední opozdilce na nová místa, se v sále rozhostilo napjaté očekávání. Miloš Zeman označil vídeňského exstarostu Häupla za lakomce, jež za 24 let vlády neposlal českojazyčné škole ve Vídni ani šilink a okřikl jej za nesouhlasný výraz, neb se nemá co urážet, je-li Zlatoústý Miloš upřímný, protože nikdy nikomu (státníci pod 165 cm se dle mluvčího J.O. nepočítají) nikam nelezl.

„Proto jsem vydržel v politice třicet let, o šest let déle než vy (blbečku)!“ řekl Miloš Zeman, když bez mrknutí oka vynechal roky 2002 – 2013, během nichž – po útěku přes dámské WC Pražského hradu po nářezu v prezidentské volbě – jedenáct let jen objímal stromy na Vysočině a rovnal místním myslivcům chcíplé veverky podle velikosti.

Bavorská republika rad v roce 1919 nastolila komunismus a začala rabovat. Krvavý konec…

Mě nemůže nikdo obelstít

Jako první bod programu státní návštěvy uvedl Miloš Zeman kouření s domorodým prezidentem, kterého vzápětí natřel za jeho někdejší předsednictví u rakouských Zelených, ale v závěru pochválil Rakousko za popelníček a zapalovač na stole. Ach, zlaté časy chilských plnicích per!

A pak to šlo šupem! Harant z Polžic a Bezdružic, poprava českých pánů, táflšpicem živ je člověk, snad se kuchyně v restauraci Plachutta nezhoršila. Setkám se se Sobotkou (předseda Národní rady parlamentu Rakouska, pozn. aut.), pro hloupější poznámka: „Typicky české jméno, není-liž pravda! S ním si řeknu…co vám mám povídat, já jsem byl nejen premiér, nejen prezident, já jsem byl také předsedou sněmovny, takže mě nemůže nikdo obelstít.“ (cit.)

Lannisterové a spol. 10 nenormálních, zdegenerovaných, vražedných rodinek Westerosu ze…

Co myslel, když nemyslel

Co tím myslel, neví zřejmě ani on sám. Nezapomněl zmínit kanál Dunaj – Odra – Labe a v souvislosti s ním 2. světovou válku, Karla IV., Franze Josefa I., Tomáše a Jana Baťu a závěrem uvést: „Čtvrtý jsem já. Musíte uznat příjemné sousedství. Dva císaři a jeden i druhý skvělí podnikatelé.“ V rámci podpory českých investic jmenoval prezident jen Sazku, která „se zmocňuje rakouského loterijního průmyslu a já vás všechny prosím, buďte na ni hodní!“(cit.) Poté, co se ukázalo, že „lakomec“ Häupl dal v posledních deseti letech českojazyčné škole ve Vídni 40 000 000,- Kč, se Zeman omluvil, že je to vina velvyslankyně.

Zpětné zrcátko se domnívá, že přednostně by se měl Miloš Zeman omluvit všem duševně zdravým občanům České republiky, které nebaví v zahraničí vysvětlovat, jak to prezident Zeman myslel, když nemyslel a proč si myslí, že myslí, když nemyslí.

A to je dnes vše, co jsem zahlédl ve Zpětném zrcátku, váš Vladimír Mertlík.

Vernisáž nahoty aneb Jak jsem si sáhla na „exponát“ na výstavě plné svlečených lidí
Kandidáti do eurovoleb: první český celoevropský lídr, staré tváře i mladé pušky a…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X Viliam Buchert: Na zrazení Kurdů Západ doplatí. Co ještě Západ dovolí Erdoğanovi?
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější