nahoru

4 katastrofické výsledky seznámení přes internet v roce 2015 (strašné tak, až jsou vtipné)

Darek Šmíd11. prosince 2015 • 09:00
4 katastrofické výsledky seznámení přes internet v roce 2015 (strašné tak, až jsou vtipné)
foto: Profimedia.cz

S blížícím se koncem roku přichází bilancování: co se za posledních 12 měsíců nepovedlo, co se povedlo ještě méně a co skončilo průšvihem biblických rozměrů. Britský magazín FHM za jednu z nejpoučnějších událostí zmírajícího roku označil skandál kolem internetové seznamky Ashley Madison; ve světě seznamování po internetu se toho v roce 2015 ale událo mnohem víc (strašného).

4. místo: Aplikace Tinder vstoupila na burzu (sodomií)

Seznamovací aplikace Tinder, v níž si na mobilním telefonu vyberete partnera přetažením na jednu (LÍBÍ) nebo na druhou (NELÍBÍ) stranu, má nějakých 50 000 000 uživatelů. Aplikace oblíbená i v Česku má deset milionů aktivních uživatelů denně a k listopadu 2015 dala dohromady na 9 miliard „matches“, čili párů, které by o sebe mohly mít zájem. Od roku 2012, co je na světě, stála nepochybně za tisícovkami průšvihů. Ten největší ale způsobila svému šéfovi.

Jak funguje seznamka Tinder? Většina mužů si ihned řekne o sex
Radka Bendová 13. května 2015 • 12:28

Jak funguje seznamka Tinder? Většina mužů si ihned řekne o sex

„Chief executive“ a spoluzakladatel Tinderu Sean Rad poskytl u příležitosti vstupu na burzu rozhovor, jímž se zapsal do dějin internetové divnosti. Když se pokoušel vysvětlit, proč dal košem „škemrající“ supermodelce kvůli tomu, že dává přednost mozku před obličejem, prohlásil: „Pro lidi, které přitahují spíš intelektuální věci, existuje i termín... Jak se tomu říká? Myslím, že – sodomie?“ A bylo vymalováno. Podle informací Washington Post mohl být burzovní start Tinderu mnohem lepší, kdyby devětadvacetiletý „chief executive“ v ten kritický moment radši držel jazyk za zuby.

A dejte mi někdo číslo na tu supermodelku.A dejte mi někdo číslo na tu supermodelku.

 

3. místo: 100 „sexemeskujících“ středoškoláků z Colorada

V angličtině se tomu říká „sexting“ - čili něco jako „texting“ (esemeskování), akorát že tématem je sex. Nejde úplně o seznamku – spíš o to, jak se prostřednictvím aplikace na telefonu připojeném k internetu s někým seznámíte blíže než obvykle. „Sexemeska“ se od „esemesky“ liší tím, že se v ní píšou věci jako „hej, bejby, co máš zrovna na sobě“ a posílají se skrz ní hambaté fotky. Což je všechno úplně v pohodě do chvíle, kdy se vám sexemeskování rozjede v masivním měřítku na střední škole, jejíž osazenstvo je ještě pod zákonem.

Ilustrační foto typické školačky z Canon City High School.Ilustrační foto typické školačky z Canon City High School.

Konkrétně došlo k tomu, že desítky nezletilých studentů školy Canon City High School si začalo z jednoho chytrého telefonu na druhý posílat své nahé fotky a když se to provalilo, vykopalo vedení školy ze škamen tolik lidí, že každoroční utkání studentů v americkém fotbale muselo být na konci školního roku zrušeno pro nedostatek hráčů.

Australan vtipně paroduje fotografie lidí na seznamkách

 

2. místo: Ashley Madison zatopila nevěrníkům (a pár jich asi zabila)

Respektive ne seznamka Ashley Madison samotná, ale bezprecedentní hack, který odhalil světu e-mailové adresy jejích 37 000 000 uživatelů. Ty uživatele spojovalo jediné: všechno to byli lidé, kteří se rozhodli zahýbat svým drahým polovičkám (nebo polovicům; seznamku Ashley Madison používalo také pět a půl milionu žen) – a Ashley Madison byla exkluzivní právě v tom, že poskytovala diskrétní možnost seznámení lidem, kteří sice měli své oficiální partnery, ale současně hledali útěchu, porozumění a orgastickou slast v rukou partnerů neoficiálních.

Sexem proti Andreji Babišovi
Radek Bajgar 14. října 2015 • 11:38

Sexem proti Andreji Babišovi

Diskrétnost byla zaručena do okamžiku, kdy zabezpečení stránky penetrovali hackeři. Jak vycházely najevo pracovní (!) adresy zaměstnanců dalších a dalších prominentních podniků (včetně vlády Spojených států), nabíral skandál v tisku fantastické obrátky a spěl k mnoha životním poučením (například že není dobrý nápad volit si heslo k supertajnému účtu „123456“, které bylo na stránce nejčastější) (následováno hesly „12345“ a „password“) (a za zmínku stojí i další nejčastější hesla jako „fuckme“, „football“, „baseball“, „fuckyou“, „asshole“ a „superman“). 1200 registrovaných záletníků navíc pocházelo ze Saúdské Arábie, čili předsednické země Rady OSN pro lidská práva, kde se nevěra trestá smrtí.

 

1. místo: Justin Bieber udělal ze svých fanoušků stalkery

Jednadvacetiletý kanadský zpěvák Justin Bieber, jehož pěvecké etudy nahrávala jeho máma na YouTube tak dlouho, až se z něj stala globální superstar, má sociální sítě v potetovaném malíku. Dlouhou dobu měl nejvíc twitterových fanoušků v galaxii (dokud ho z trůnu nesešoupla Katy Perry, takže teď jich má jenom srabských 71 milionů, zatímco Katy má 78 mega) a na Instagramu odebírá každý jeho životní moment vylézání z bazénu v trenýrkách něco přes 47 milionů lidí. Jedním z nich byla i dívka, která na fotkách na svém vlastním instagramovém účtu vypadala ke své smůle tak dobře, že v Justinovi zapálila oheň vášně.

Justin vyřešil své romantické hnutí decentně: vyzval několik milionů svých fanoušků k tomu, aby mu dívku pomohli najít. Jen si to představte, jeden den si lajknete nějakého zpěváka a druhý den se vám valí do života mnohamilionová slintající tsunami jeho nejvěrnějších „beliebers“.

Něco takovéhleho - jen s tím, že každá kapka lajkuje Biebera na Facebooku.Něco takovéhleho - jen s tím, že každá kapka lajkuje Biebera na Facebooku.

Sedmnáctiletou Španělku, kterou Justinovi věrní promptně vystopovali, to trochu zaskočilo. A Bieber se svým velkopanským stylem seznamování pasoval na největšího obšourníka internetu.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější