Krásy Česka zvěčněné v jednom parku | Reflex.cz
nahoru
Father Friendly

Krásy Česka zvěčněné v jednom parku

ako5. května 2011 • 08:00
Boheminium
Boheminium
• foto: 
boheminium.cz

Park Boheminium v Mariánských Lázních je okruh významných stavebních a technických památek České republiky v nádherném prostředí krajinného parku. K vidění jsou makety v měřítku 1:25, tedy pětadvacetkrát menší,než opravdová stavba.

Najdeme zde makety počínaje Červenou Lhotou přes letohrádek Hvězda až po letiště v Mariánských Lázních. Karlštejn a podobné skvosty jsou samozřejmostí. Hlavní kouzlo parku spočívá v tom, že si vyjdete na procházku parkem, kde máte pomalu na každém kroku hmatatelnou encyklopedii významných historických staveb naší země. Je to tedy naučná procházka pro vaše děti a zároveň možnost je nalákat na opravdový hrad či zámek, kde by mohly díky předchozímu zájmu vydržet celou prohlídku. Tudíž takový trénink pro nejmenší.

 

Dnes se otevírá dinosauří park
ako 27. dubna 2011 • 13:47

Dnes se otevírá dinosauří park

 

Koncert pro slavného jazzmana Milese Davise bude na Pražském hradě
Většina exponátů je vyrobena z plastu, aby odolala počasí, to ovšem neznamená, že by ztrácely na věrohodnosti. Všechny modely jsou zhotoveny modeláři parku Bohemium podle vlastní fotodokumentace. Park je otevřen od dubna do listopadu a dá se do něj perfektně dopravit i na kole, rovnou z centra Mariánských Lázní. Pokud dáváte přednost pěší turistice, není problém. Kombinace chůze a kabinkové lanovky je víc než lákavá. Díky tomu, že park byl otevřen v roce 1999, jsou modely relativně nové, a tudíž v perfektním stavu. Žádnou zašlost nečekejte.


V parku je mimo jiné i kavárna Park Café Bismarck (v životní velikosti), kde můžete vidět další modely, především bitevní lodi Bismarck. Pokud neřídíte a jako řádný otec vyžadujete odměnu v podobě piva, jako ideální se jeví pivovar v nedaleké Chodové Plané, který každý den od 14 hodin pořádá prohlídky se samozřejmou degustací.


Park Boheminium
Mariánské Lázně – areál Krakonoš
Father Friendly - malé do článku

665 353 01
Mariánské Lázně


www.boheminium.cz

ako


Klíčová slova: FFDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější