Dnes se otevírá dinosauří park | Reflex.cz
nahoru
Father Friendly

Dnes se otevírá dinosauří park

ako28. dubna 2011 • 08:00
Dnes se otevírá dinosauří park
foto: dinopark.cz

Na střeše pražské galerie Harfa se dnes slavnostně otevírá DinoPark, kde si na své přijdou především děti, ale i tatínkové tíhnoucí k botanice.

Vláda nepadla, příští krizi čekejte od Věcí veřejných v červnu
Park je otevřen denně od devíti do devíti. Modely dinosaurů jsou jak statické, tak pohyblivé. Cílem parku je návštěvníka lehce polekat, ale zároveň obohatit jeho vzdělání, proto není divu, že jsou všechny modely ozvučeny pro lepší představu, jakým hláskem onen dinosaurus disponoval. Na návštěvníky kromě naučné stezky čeká také promítání filmu ve 4D, který byl speciálně vyroben pouze pro tento park. Nikde jinde ho tedy nemáte možnost zhlédnout.

 

Největším dinosaurem v parku je bezpochyby Tyrannosaurus rex, jenž je osm metrů dlouhý a čtyři metry vysoký. Nejmenší je naopak stegosauří mládě, které je pouze metr krát metr. Slibovaný zážitek pro botaniky se skrývá především v podobě rostliny zvané Wollemia Nobilis, jichž je na světě evidováno pouhých 39 exemplářů. Jedná se o druhohorní borovici, která byla objevena v roce 1994 v Austrálii.

 

Děti, nástup! V Gibon parku vás naučí chodit po vodě

 

Vstupné do parku se vyrovná vstupence do multiplexového kina. Vzhledem k tomu, že děti uvidí v podstatě kus Jurského parku naživo a na vzduchu, je to jistě dobrá koupě. Pokud máte doma i princeznu, jíž samotní dinosauři nic moc neříkají, mohla by ji snad nadchnout obří dinosauří vejce či jiné rekvizity, do kterých se může podívat i zevnitř. Není to sice o moc lákavější než obrovití, zubatí dinosauři, ale pro sourozence se občas musí obětovat každý.


Ježíš na prodej: Jan Šibík fotografuje velikonoční Jeruzalém
Magdalena Sodomková 25. dubna 2011 • 09:01

Ježíš na prodej: Jan Šibík fotografuje velikonoční Jeruzalém

Vzhledem k tomu, že celý park se nachází na střeše nákupního centra, je tu i možnost usadit dámy v některém z mnoha obchodů. Parkování je zde zdarma stejně jako vstupné pro učitele. Harfa leží hned vedle O2 Areny – dostanete se tam tedy metrem na stanici Českomoravská či tramvají číslo tři na zastávku Galerie Harfa. Už jen zbývá popřát, ať vám vyjde počasí a nešlápnete do nějakého dinosauřího trusu.


Father Friendly - malé do článku

DinoPark Praha
OC Galerie Harfa
Českomoravská 15a
190 93 Praha 9


www.dinopark.cz

ako


Klíčová slova: FFDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
23,030
29,740
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější