Breno Costa a Guilherme Souza: 2011

Breno Costa a Guilherme Souza: 2011 Zdroj: Breno Costa, Guilherme Souza

Breno Costa a Guilherme Souza: 2011
Breno Costa a Guilherme Souza: 2011
Breno Costa a Guilherme Souza: 2011
Breno Costa a Guilherme Souza: 2011
16
Fotogalerie

Porno? Provokace? Nadsázka? Nahé panenky Barbie v kalendáři

Jako každý rok, i letos se objevují nejrůznější nové kalendáře, které mají zaujmout v roce 2011. Na charitu se tak po celém světě fotí nahé ženy i muži. Různé sportovní kluby, ale i náboženské organizace, vymýšlejí, jak co nejvíce zaujmout. A někdy mají kalendáře za každou cenu šokovat.

 

Jedním z nich je kalendář nahých panenek Barbie, který vytvořili mladí avantgardní umělci Breno Costa a Guilherme Souza z argentinského Buenos Aires. Oba pracují pro uměleckou školu Brother a tvrdí, že kalendář je vyrobený pro firmu Matchbox (není známo, zda to byla ale oficiální zakázka), která je známá i u nás. Vyrábí proslavené modely autíček. Matchbox je totiž podobně jako Barbie pod impériem firmy Mattel, největšího výrobce hraček na světě.

 


Už se ozvaly hlasy, že tyto Barbie navozují atmosféru aktů či porna, protože panenky jsou zjevně v pózách, které nevybízejí k dětským hrám. Costa a Souza ale už několikrát tvrdili, že o „pornu“ nemůže být ani řeč, protože na panenkách nevyrobili explicitně některé znaky, které si muži ztotožňují se sexem.

 

 

Někteří kritici pak označili kalendář s nahými panenkami Barbie za „strašidelný“. Posuďte sami.