nahoru

Polonahé alpské farmářky a obnažení rolníci na zvláštních kalendářích

Reflex.cz14. listopadu 2010 • 10:34
Polonahé alpské farmářky a obnažení rolníci na zvláštních kalendářích
foto: Archív

Mladí rolníci a mladé farmářky v erotických a lascivních pózách? Někdy téměř odhalení, ale nikdy ne úplně nahý. U nás by se tomu zřejmě každý smál, ale ve Švýcarsku a Německu je „bauernkalender“ tohoto typu nesmírně populární už více než pět let. Jde o promyšlenou akci, jak představit jinak zemědělce.

Když se podíváte na některé přiložené fotografie, tak vás ihned napadne, že „německý vkus“ bývá někdy skutečně podivuhodný. Jenže kalendáře mladých žen a mužů se fotí již léta a velmi dobře se prodávají. Mají popularizovat život na venkově, farmaření, mají přispívat k lepšímu odbytu místních výrobků. Nápad vznikl v roce 2005 ve Švýcarsku, pak postupně pronikl do Německa i Rakouska. Píší o něm v těchto zemích všechny noviny, natáčejí se k tomu televizní reportáže.

 

 

A pozor – nefotí se pouze ženy, ale vlastní kalendář mají i obnažení muži. Ten jejich je dokonce daleko prodávanější, než ten s dívkami. Prvního podobného kalendáře se ve Švýcarsku prodalo kolem 5000 tisíc kusů, v tomto roce už přes 21 tisíc.

 

 

Mnozí lidé to ve Švýcarsku a Německu berou jako legraci, další jako reklamu, někdo to považuje za originální nápad (což také je) a my se můžeme jen kochat, protože v Česku si to zatím nelze představit. Je i u nás tolik hezkých mladých lidí obou pohlaví v zemědělství?

Reflex.cz


Diskuse ke článku