nahoru

10 nejlepších filmů o olympiádě: Vraždící krasobruslařka i Brit, kterého málem zabily skoky na lyžích

Reflex.cz, -swp- 16. února 2022 • 12:50
Video se připravuje ...
TOP 10 filmů o olympiádě
• video: 
reflex.cz

Olympijské hry se neodehrávají jen na sportovištích, ale i na stříbrném plátně! Soutěž pod pěti kruhy rodí velké lidské příběhy, a tak není divu, že filmů, které se věnovaly tomuto sportovnímu svátku, je hned celá řada. Tady je desítka těch nejlepších, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí! Tuhle klasiku zná asi každý a Kokosy na sněhu v našem žebříčku nesmí chybět. Narazíte ale i na méně známé kousky z filmové historie i žhavé novinky. Třeba Orel Eddie, film, kde se Wolverine proletí na lyžích v džínách a s cigaretou v puse. Nebo drama Já, Tonya, které ukazuje, že krasobruslení rozhodně není sport pro slečinky.

A také zabrousíme do našich vod a zavzpomínáme na olympiádu vůbec nejslavnější. V Naganu 1998 se měl už letos prohánět animovaný Jágr. Proč tomu tak není a kdy film o našem nejslavnějším hokejovém vítězství uvidíme? To zjistíte ve videu v úvodu článku!


Olympijské symboly: logo OH pozná až 90 % světové populace >>>

Reflex.cz, -swp-Zimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.