nahoru

První české vítězství na olympiádě v Pekingu. Historický úspěch slaví manželský pár v curlingu

isport.cz 2. února 2022 • 16:00

Tak to je fantastický vstup do premiérové české účasti na olympijských hrách! Čeští manželé Zuzana a Tomáš Paulovi v úvodním zápase curlingového turnaje smíšených dvojic proti Kristin Skaslienové a Magnusi Nedregottenovi z Norska přežili klinickou smrt, když v posledním endu po předchozí chybě srovnali tříbodovou ztrátu, a pak skvěle zvládli extra end, v němž urvali triumf 7:6.

Český manželský tým se v turnaji smíšených dvojic dále utká se Švédskem, Austrálií, Itálií, Velkou Británií, Švýcarskem, USA, Kanadou a domácí Čínou. Z desetičlenné skupiny čtyři nejlepší postoupí do semifinále Zuzana a Tomáš Paulovi s favorizovanými norskými soupeři brzy prohrávali 0:2, ale dokázali srovnat a držet krok až do předposlední endu. V něm v závěru Zuzana chybovala a Norové vedli 6:3.

Více se dočtete na isport.cz >>>

isport.czZimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.