nahoru

V Chorvatsku otevřeli Muzeum kocoviny. Ukazuje divné věci, které u sebe lidé po prohýřené noci najdou

-bam-, ČTK29. prosince 2019 • 13:00
V Chorvatsku otevřeli Muzeum kocoviny. Ukazuje divné věci, které u sebe lidé po prohýřené noci najdou
foto: Archiv/INT

V chorvatské metropoli Záhřebu zahájilo na začátku prosince provoz Muzeum kocoviny. Jeho duchovním otcem je student Rino Duboković, kterého k jeho založení inspirovalo vyprávění zábavných historek z opileckých rán mezi přáteli, napsal server americké televize CNN.

Mezi exponáty jsou například předměty, které lidé u sebe nevysvětlitelně nalezli po prohýřené noci. Návštěvníkům je také k dispozici místnost, kde si mohou vyzkoušet své reflexy poté, co si nasadí speciální brýle simulující opilost. V interaktivní části se pak mohou podělit o své nejlepší a nejhorší zážitky z opice.

Příslušně tematicky zaměřený je také muzejní butik, který prodává barové aktivity, jako jsou například šipky, nebo deskovou hru "drunkopoly".  Duboković CNN řekl, že cílem instituce, kterou sám nazývá spíše "konceptem na zkoušku", není oslavovat nadměrnou konzumaci alkoholu, ale fyzicky představit různé zážitky z kocoviny. "V budoucnu chceme lidi upozorňovat i na špatné věci spojené s alkoholem," řekl.

Ohlasy na nové muzeum jsou podle něj zatím pozitivní a Duboković doufá, že se jej časem podaří rozšířit a proměnit ve stálé zařízení.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku