nahoru

Coca-Cola vydala limitovanou edici lahví, které vypadají jako granát. V USA vás s ní nepustí do letadla

Martin Bartkovský 29. srpna 2019 • 15:10
Limitovaná edice Coca-Coly s motivy Star Wars
• video: 
Coca-Cola

Během letošního prosince se završí nejnovější trilogie ze světa Hvězdných válek. Na popularitě sci-fi série z předaleké galaxie se chtěla svézt i společnost Coca-Cola, která připravila limitovanou edici svých lahví. Narazila ale u vládní agentury pro bezpečnost v dopravě, která lidem zakazuje na palubu letadla brát předměty, které imitují výbušniny. A tato lahev prý vypadá příliš jako granát.

Speciální lahve kulatého tvaru a nápisem ve fiktivním jazyku Aurebesh neseženete jen tak někde. K dostání jsou jen v amerických Disneylandech, které mají část věnovanou právě Hvězdným válkám. S cenou necelých šesti dolarů se jedná o nejlevnější, a tudíž velmi žádaný suvenýr. Americká agentura pro bezpečnost v dopravě ale vydala stanovisko, že zrovna tyto lahve nesmí na palubu ani v příručním, ani v odbaveném zavazadle.

I když to může pro turisty, kteří cestují do Disneylandů právě letadly, představovat problém, řada z nich už se na internetu chlubí tím, že se jim lahev přesto podařilo na palubu propašovat. Lahev, která tvarem připomíná jak termální detonátor, tak pomocného droida z filmů, si mohou návštěvníci koupit v zábavních parcích v Orlandu a Anaheimu. Coca-Cola se k celé věci zatím nevyjádřila.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.