nahoru

Co poslouchá exprezident? Obama zveřejnil na Twitteru svůj letní playlist a některé písně vás překvapí

Debora Šepetková 28. srpna 2019 • 17:20
Co poslouchá exprezident? Obama zveřejnil na Twitteru svůj letní playlist a některé písně vás překvapí
foto: ČTK

Bývalý americký prezident Barack Obama na Twitteru obohatil své followery o selekci oblíbených letních hitů, které poslouchá se svou ženou Michelle. Jak ve svém tweetu uvedl, playlist obsahuje písně „nové, staré, rychlé i pomalé“. Na výběru se podílela i bývalá první dáma a nechybí v něm píseň léta „Old Town Road“ ani klasika, jako je Frank Sinatra. Kompletní seznam písní najdete v článku.

Obamovic „Summer Playlist 2019“ obsahuje 44 skladeb. Čtyřicet čtyřka není náhodná, Barack Obama byl 44. americkým prezidentem, ani výběr skladeb není předem nepromyšlený. Playlist sestavený převážně z africko-amerických umělců je ztělesněním Obamovy inkluzivní politiky vůči minoritám, kterou se prezentoval i ve svém úřadě.

Kompletní seznam skladeb:

Playlist otevírá Drake s Rihannou skladbou „Too Good“, střed jistí zpěvačka SZA s „Go Gina“ a vše uzavírá „Can I Kick It?“ od hip hopové skupiny A Tribe Called Quest. Obamovi zpestřili svůj výběr i legendární jazzovou zpěvačkou Ellou Fitzgerald, Stevie Wonderem či průkopníky jamajského reggae, skupinou Toots and the Maytals. Prezidentský pár nevynechal ani slavné manželské duo Beyoncé a Jay-Z, kteří tu jsou zastoupeni dvakrát se skladbami „MOOD 4 EVA“ a „Shining“.

Exprezidentův tweet zatím lajkovalo skoro 700 tisíc uživatelů. Reakcí se samozřejmě nezdrželi ani umělci, jejichž skladby se na žebříčku umístily: americká zpěvačka Lizzo prezidentovu zmínku málem neustála, John Legend poděkoval a rapper Lil Nas vytvořil oslavnou koláž. Tweety s jejich reakcemi najdete ve fotogalerii.

Debora Šepetková
Diskuse ke článku