Moderní fotr: 7 typů „nadílky“ v plenách od planého poplachu po apokalyptickou katastrofu | Reflex.cz
nahoru

Moderní fotr: 7 typů „nadílky“ v plenách od planého poplachu po apokalyptickou katastrofu

Dominik Landsman17. června 2019 • 12:44
Znáte sedm základních typů nadílek v plíně?
Znáte sedm základních typů nadílek v plíně?
• foto: 
Profimedia

Jsou témata, o kterých se moc nepíše ani nemluví. Není to tím, že by to například lidi nezajímalo. Jde spíš o to, že společnost je nastavená tak, že o nějakých věcech se nemluví. Jedním z témat, které se dějí, ale o kterých se nemluví, je například přebalování. Přebalování dětí je věc přirozená avšak už z podstaty věci to není nic hezkého. Já jsem se rozhodl, že toto tabu prolomím a napíšu pár slov o základních typech „nadílky“ v plenách.

1. Planý poplach

Nejoblíbenější nadílka v plíně je ta nadílka, která tam není. Navíc to není žádné rodičovo selhání v tom smyslu, že špatně přečetl své dítě. Stává se to i těm nejzkušenějším.

Planý poplach může vzniknout z řady různých důvodů. Stačí, když se dítě tváří soustředěně, načež se usmívá a plácá ve vzduchu ručičkama. To u jednoho vyvolá poplach, bere gumové rukavice, mikinou si omotává obličej a odnáší dítě na přebalovací pult. Rozepíná plínu a… nic. Rodičem v ten okamžik projede nepopsatelná úleva, že teď ještě ne. Že až později.

2. Všechno je tam, kde má být

Tato nadílka v plíně sice už existuje, není to žádná hitparáda, ale celý náklad se nachází přímo uprostřed pleny. Nikde nic neproteklo, nemusí se toho ani moc utírat. Svět je zalitý sluncem.

Fotografie z opuštěného města, kde Sovětský svaz tajně vyráběl biologické zbraně

3. To bylo o fous

Tady už je to trošku nepříjemnější, leč stále v mezích. Obsah pleny zůstává uvnitř, jen kvůli pohybům dítěte není přímo uprostřed ale rozmazaný téměř po celé vnitřní ploše. Bodýčko, dupačky, popřípadě i lůžkoviny jsou stolicí netknuté. Opět je zde prostor pro optimismus a možná i menší oslavu.

4. Únik

Zde začíná přituhovat, a to bohužel ne doslova. Obsah pleny se nepodařilo udržet v bezpečné zóně. Rodič zřejmě nezasáhl včas a dítěti toho z plíny kousek vylezlo směrem na záda nebo spodem na stehna. Není to nic zásadního, leč je třeba použít víc vlhčených ubrousků a dítě převléknout.

5. Průser

A tady už je zle. Základní typ průseru se dá ještě zvládnout za pomoci většího množství vlhčených ubrousků. Obsah pleny má dítě na zádech a často i za krkem. Z pleny se nadílka prodrala skrz bodýčko, takže je potřeba vyměnit i prostěradlo, popřípadě deku, na které dítě leželo.

Americké Apollo 11, česká Dálava nebo litevská Lžička: 11 premiér soutěžních dokumentů…

6. Průser Deluxe

Je to všude. Boha, jeho, je to všude. Dítě to má ve vlasech. Bodýčko snad ani nepůjde vyprat. Punčocháče letí rovnou do popelnice. Prostěradlo v postýlce možná ještě půjde zachránit, ale matrace se musí vydrhnout nějakým čístícím prostředkem. Kdo máte plovoucí podlahu, chvalte prozřetelnost. Kdo máte koberce, upřímnou soustrast. Dítě vykoupat, podlahu vytřít a zbytek dne prát.

7. Postapokalaptycký satanův průser

Na rozeklaném stromě třikrát zakrákal havran. Ticho protnul výkřik a z dáli se ozvaly sirény. Všechno je posraný. Všechno. Není naděje. Těm šikovnějším se podaří ve speciálním obleku a plynové masce kdesi v tom zmaru, zápachu a exkrementech po dlouhém pátrání najít dítě. Ne všichni mají však takové štěstí.

Zde lze udělat jediné. Všechno to zapálit. Všechno. Nejen oblečení, ale i dům s autem a začít znovu na jiném místě. Neohlížet se zpět a pokusit se zapomenout. Nebude to lehké, ale jednoho dne, za hodně dlouho, bude zase třeba dobře.

Příručka moderního fotra: Otec u porodu – labilní přítěž, nebo morální podpora?
Tohle už dnes neuvidíte: Plakáty ze zlaté doby filmů pro dospělé

Dominik Landsman


Klíčová slova: dítě, miminko, exkrement, Dětská plena


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější