nahoru

Mrtvý hmyz jako součást make-upu: Americká stylistka dobývá sociální sítě odvážnými kreacemi

Jakub Němec 11. června 2019 • 17:35
Mrtvý hmyz jako součást make-upu: Americká stylistka dobývá sociální sítě odvážnými kreacemi
foto: Instagram butterflyjasmine49

Jasmine Ahumadová z Kalifornie je ceněnou odbornicí na obličejový make-up, největší úspěch na sociálních sítích ale slaví s poněkud bizarní variantou líčení – jako propriety totiž krom líčidel používá i mrtvý hmyz – od kudlanek přes vosy, brouky a pavouky až po mouchy a červy. A jejím nejoblíbenějším hmyzem jsou (jak by řekl náš premiér) motýle.

Pod své příspěvky na Instagramu připisuje kalifornská umělkyně podrobné popisy použitých zástupců hmyzí říše. Škoda jen, že zoologický popis není doplněn o veselé historky „z natáčení“, respektive z aranžování.

Ochránci zvířat na poplach bít rozhodně nemusí. Umělkyně hmyz, který používá ke svým aranžím, v přírodě nezabíjí. Buď použije nalezená mrtvá zvířata, případně si je koupí v obchodě, kde jsou nabízena jako krmivo pro plazy.

Na hmyzí make-up se podívejte v naší fotogalerii:Klíčová slova: hmyz, instagram, umění, USA, make-up, líčeníDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.