nahoru

Úchylné, nebo originální? Z mrtvých domácích mazlíčků si můžete nechat vytvořit šperk

Tereza Stonišová 10. května 2019 • 08:30
Úchylné, nebo originální? Z mrtvých domácích mazlíčků si můžete nechat vytvořit šperk
foto: Davenport Memorial Glass/Twitter

Nikdo nezpochybňuje, že domácí mazlíčci jsou většinou milovaní jako členové rodiny. Jejich ztráta bolí stejně, jako kdyby člověk ztratil nejlepšího přítele. Na notu těchto emocí podle všeho hraje společnost, která ze zpopelněných domácích miláčků vyrábí šperky. Ty pak mohou nosit jejich bývalí páníčkové a paničky.

Společnost, která uvedenou službu nabízí, se jmenuje Davenport Memorial Glass. Její výrobky si můžete objednat online na webových stránkách, kde se dozvíte také cenu. Nejlevnější (a momentálně zlevněný) šperk v podobě drobného kroužku s proměnlivou barvou lze pořídit za 45 dolarů, tedy v přepočtu zhruba za tisíc korun. Ze zpopelněných domácích mazlíčků však firma vytváří i speciální upomínkové předměty, většinou tlapky – psí nebo kočičí.

„Sklo jsme začali vyrábět v roce 2003. Po mnoha letech pokusů jsme dostali lekci od umělce a skláře Phila Siegela. Poté se náš koncept změnil. Soustředíme se více na uměleckou stránku upomínkových předmětů spíše než na jejich funkci,“ řekl jeden ze spolumajitelů společnosti. Dodává, že ho k nápadu inspirovala vlastní ztráta domácího mazlíčka, na nějž si chtěl uchovat hmatatelnou vzpomínku. Tou je právě upomínkový předmět ve tvaru tlapky.

I přes bohulibý účel upomínkových předmětů může nápad vzbuzovat kontroverze. Podobně jako společnost, která nabízí vytvoření šperků z lidských zuhelnatělých ostatků.

Jak tyto upomínkové předměty vypadají, si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.