Úchylné, nebo originální? Z mrtvých domácích mazlíčků si můžete nechat vytvořit šperk | Reflex.cz
nahoru

Úchylné, nebo originální? Z mrtvých domácích mazlíčků si můžete nechat vytvořit šperk

Tereza Stonišová10. května 2019 • 08:30
Úchylné, nebo originální? Z mrtvých domácích mazlíčků si můžete nechat vytvořit šperk
foto: Davenport Memorial Glass/Twitter

Nikdo nezpochybňuje, že domácí mazlíčci jsou většinou milovaní jako členové rodiny. Jejich ztráta bolí stejně, jako kdyby člověk ztratil nejlepšího přítele. Na notu těchto emocí podle všeho hraje společnost, která ze zpopelněných domácích miláčků vyrábí šperky. Ty pak mohou nosit jejich bývalí páníčkové a paničky.

Společnost, která uvedenou službu nabízí, se jmenuje Davenport Memorial Glass. Její výrobky si můžete objednat online na webových stránkách, kde se dozvíte také cenu. Nejlevnější (a momentálně zlevněný) šperk v podobě drobného kroužku s proměnlivou barvou lze pořídit za 45 dolarů, tedy v přepočtu zhruba za tisíc korun. Ze zpopelněných domácích mazlíčků však firma vytváří i speciální upomínkové předměty, většinou tlapky – psí nebo kočičí.

20 nejpodivnějších věcí, které lidé kupují svým mazlíčkům. Psí parfém, zmrzlina i…

„Sklo jsme začali vyrábět v roce 2003. Po mnoha letech pokusů jsme dostali lekci od umělce a skláře Phila Siegela. Poté se náš koncept změnil. Soustředíme se více na uměleckou stránku upomínkových předmětů spíše než na jejich funkci,“ řekl jeden ze spolumajitelů společnosti. Dodává, že ho k nápadu inspirovala vlastní ztráta domácího mazlíčka, na nějž si chtěl uchovat hmatatelnou vzpomínku. Tou je právě upomínkový předmět ve tvaru tlapky.

I přes bohulibý účel upomínkových předmětů může nápad vzbuzovat kontroverze. Podobně jako společnost, která nabízí vytvoření šperků z lidských zuhelnatělých ostatků.

Jak tyto upomínkové předměty vypadají, si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

Britští vědci zjistili, že psi vědomě manipulují lidmi ve vlastní prospěch
Psycholožka: Nevěřte nesmyslům, diety jsou nebezpečné a lidem kazí život, cesta ke…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější