V Plzni proběhne šampionát ve válení slámy, jehož tradice sahá až k Bílé hoře. Soutěžit můžete i vy | Reflex.cz
nahoru

V Plzni proběhne šampionát ve válení slámy, jehož tradice sahá až k Bílé hoře. Soutěžit můžete i vy

-bam-18. května 2019 • 16:00
Válení slámy v Německu
• video: 
Facebook

Plzeňský Sadový okruh se již za nedlouho stane dějištěm unikátního česko-německého šampionátu ve válení slámy. Ten se uskuteční v sobotu 25. května v rámci sousedské slavnosti dasFest, kterou pořádá Česko-německý fond budoucnosti. Do soutěžního klání, při němž jde více o zábavu než o rychlost a svaly, se stále může přihlásit i široká veřejnost. Akce přinese i další zábavné aktivity jako třeba populární štrásnfesty. Chybět nebudou ani koncerty, divadlo, diskuze, program pro děti či dobré jídlo. dasFest startuje již ve 12:00 a vstup je pro všechny zdarma.

Při šampionátu ve válení slámy návštěvníci na vlastní kůži zažijí atmosféru oblíbeného berlínského klání, které za svůj vznik vděčí českým pobělohorským exulantům. Soutěž je určená 4 – 6 členným týmům, při čemž vždy najednou „válí“ jen 4 lidé. Nepůjde jen o to, za jakou dobu se týmům podaří doválet balíky do cíle, ale i o jejich schopnost pobavit svým výstupem co nejvíce přihlížejících diváků. Aby toho nebylo málo, budou mít soutěžící na sobě veselé kostýmy.

Neviditelné polonahé krasavice: Modelky, které dokonale splývají s okolním prostředím

Vše odstartuje již ve 14:00 hodin slavnostním zahájením a exhibicí. Poté si „váleči“ na chvíli odpočinou a na řadu přijdou akrobatické kousky spolku V.O.S.A., který předvede představení s názvem Vysoké snění. Samotná soutěž se uskuteční v čase od 15:30 do 17:30 hodin. Poté proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen. Hlavním cílem šampionátu je ukázat, že se Češi a Němci umí společně skvěle bavit. Hlásit se do něj stále může i široká veřejnost.

Zábavu přinesou i štrásnfesty

Dalším z vrcholů akce budou populární štrásnfesty hned z pěti různých regionů v Německu i Čechách, které budou probíhat od 12:00 do 19:00 hodin. Součástí každého z nich bude kromě autentické atmosféry sousedských slavností v konkrétních městech i celá řada zajímavých doprovodných aktivit vhodných pro všechny nátury i věkové skupiny.

Pat a Mat v reálu: Balkón bez vchodu, elektřina ve sprše a další stavařské úlety

Například v rámci Krušnohorského štrásnfestu vznikne v Šafaříkových sadech improvizovaný kadeřnický salon, kde si dámy i pánové budou moci na hlavě nechat vykouzlit účes s česko-německou tematikou. Neplatí se penězi, ale příběhy. Berlínský štrásnfest zase přiveze opraváře, kteří s radostí pomohou svým plzeňským sousedům dát jejich jízdní kola opět do provozuschopného stavu. Bavorský štrásnfest nabídne žongléry i kejklíře s klasickou dechovkou i mnoha drobnostmi, jež jen tak jednoduše udělají radost.

Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů
Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť

-bam-


Klíčová slova: sláma, soutěž, Německo, festival, zábava


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější