Irka celý svůj život hledala svoji matku, setkala se s ní v matčiných 103 letech | Reflex.cz
nahoru

Irka celý svůj život hledala svoji matku, setkala se s ní v matčiných 103 letech

ČTK11. května 2019 • 10:57
Objetí matky s dcerou, ilustrační foto.
Objetí matky s dcerou, ilustrační foto.
• foto: 
Profimedia

Eileen Mackenová vyrůstala v sirotčinci v Dublinu a ve věku 19 let začala pátrat po své matce, kterou nikdy nepoznala. Hledání skončilo po více než 60 letech, když 103letou matku pro 81letou ženu našel odborník na genealogii. V dubnu se obě setkaly ve Skotsku, kde matka Elizabeth žije, informoval zpravodajský server BBC.

„Je to ta nejkrásnější dáma, má moc milou rodinu. Přichystali mi skvělé přivítání,“ řekla Mackenová irské rozhlasové stanici RTÉ s tím, že nikdy nebyla šťastnější. Právě skrze pořad veřejnoprávního rozhlasu loni požádala o pomoc v pátrání po matce. Po Novém roce se jí ozval odborník s tím, že ženu našel a že žije ve Skotsku.

„Když jsem to uslyšela, nic mě nemohlo zastavit,“ řekla Mackenová, která je matkou tří dětí. Následné setkání si nemůže vynachválit. „Přijali mě a s maminkou jsem si výborně popovídala... Byla nadšená a celou dobu nepustila moji ruku,“ popsala Mackenová. Celý život prý byla pevně přesvědčena, že svou matku najde, a snahu po celá desetiletí nevzdávala. „Říkala jsem si: 'Nemůžu přece být jenom jedna osoba na téhle planetě, co nemá nikoho.' Musela jsem začít pátrat,“ uvedla.

Při shledání s Elizabeth, která už dnes oslaví 104. narozeniny, mimo jiné zjistila, že má dva nevlastní bratry. „Prožili jsme tři dny plné naprostého štěstí, jaké jsem dosud nikdy nepocítila... Nemáte tušení, co to se mnou udělalo. Jsem prostě nesmírně šťastná,“ dodala.

Daenerys Targaryen, královna s vizáží holčičky. Podívejte se na další role herecké…
Karel Steigerwald: Dejte komunismus k soudu, jeho zločiny jsou jasné
Karel Steigerwald 7. května 2019 • 15:49

Karel Steigerwald: Dejte komunismus k soudu, jeho zločiny jsou jasné

ČTK


Klíčová slova: matka, dcera, pátrání, Irsko


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější