Karel Steigerwald: Dejte komunismus k soudu, jeho zločiny jsou jasné | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Dejte komunismus k soudu, jeho zločiny jsou jasné

Karel Steigerwald11. května 2019 • 07:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Komunisti mají velký podíl na moci, ačkoliv tomu volební výsledky neodpovídají. Ale mají i jiné technologie než hlasy voličů, násilné, které je dovedou k moci, viz únor 1948. Mají v šachu Babišovu vládu ANO, jež jim kus moci dává.

Beze studu

Jen přičichli k moci, zase začali krást. Pokud se daň z církevních restitucí prosadí, bude tato krádež jednou předmětem nových restitucí. Argumentem komunistů je, že církevní restituce jsou moc velké, a proto musí být zdaněny. Jak to vypočetli ani jiná věcná fakta neuvádějí. Jako odjakživa hodí líbivé heslo a už jdou církvi, později podnikatelům, živnostníkům a nakonec všem po krku. Kdyby jim vyšlo, co chtějí, i užitečného idiota Babiše, který je táhne k moci, by jednou znárodnili.

O velikosti restitucí a peněžních náhrad za nevrácený majetek bylo možno debatovat. Také se to mnoho let dělo. Sněmovna výsledek debat schválila jako zákon. Komunisti se do toho zapojovali nepřátelsky a beze studu, ačkoliv měli rozsáhlé krádeže (nejen) církevních majetků na stranickém svědomí. Nynější krádež, zdanění restitucí, jim lidé, kteří nemají církve rádi, schvalují. Až dojde řada na ně, budou se divit. Tak to vždycky chodilo. Rozdělit lidi a okrádat je postupně, jako se krájí salám.

Bohumil Pečinka: Hřib jako Krnáčová a zběsilý hon na bytové spekulanty

Zločiny jsou jasné

Proč komunismus trpíme? Protože jsme demokratická země? Ale oni demokraty nejsou. Jednou už demokracii s pomocí Rusů zničili. Jejich zločiny jsou jasné. K moci šli násilím. Zavedli diktaturu. Kradli a vraždili. Spojili se s Rusy, aby je drželi u moci.

Vše řídili fanaticky podle marxistické utopie. Jako Tálibán ničili minulost a násilím předělávali svět. Za krádeže, vraždy a trýznění nebyli nikdy souzeni, natož trestáni. Mnoho lidí se na jejich vládnutí nejrůznějším způsobem podílelo. Kdo se nepodílel, měl příbuzné, kteří ano. Když věk poprav odezněl, krvaví komunisti se změnili v pimprlata a jejich konec v trapnou komedii. Kopat do těch padlých ubožáků typu Biľaka připadalo mnoha lidem nedůstojné, když šli konečně k čertu. Omyl, k čertu nešli.

Eifellova kráska: Dvoumetrová tanečnice, která ve 40. letech ovládla svět nočních klubů

Uspořádat soud, jenž by zhodnotil zločiny komunismu, není stále ještě pozdě. Dnes už to málem vypadá, jako by komunismus byl hodný. Totéž se říkalo o Hitlerovi, který zavedl rekreaci pracujících. Norimberský proces propagandu odmítl a zločiny nacismu odsoudil na základě shromážděných důkazů a svědectví.

I zločiny komunismu lze přesně popsat, dát důkazy, vyslechnout svědky a obhajobu a vynést rozsudky podle ústavy a zákonů, jež platily před únorem 1948 nebo v první republice. Cílem norimberského procesu nebylo oběsit hrst elitních nacistů, nýbrž analyzovat a usvědčit nacistický systém a odkázat ho za hranice demokratického státu. Komunismus žije s námi a jako pověstný kůrovec těží zlo z každé slabiny demokracie.

Denemarková: Zeman šíleně lže, Česko se mění na autoritářský režim. Útěk ale není…

V mlze lží

Justiční vraždy. Mučení lidí. Masová likvidace a oloupení selského stavu, živnostníků, podnikatelů. Likvidace demokratických svobod, návrat do nevolnictví. To je jen vzorek komunistických činů, jež demokracie chápe jako zločin. Dnes je stát už zase částečně v rukou komunistů, nejen těch v KSČM, ale i těch, kteří se zabydleli v nové společnosti a dovedně z ní cucají. A v mlze populistických lží rozpouštějí občanskou svobodu, jež se sotva v republice uchytila.

Jedním z kroků, jak tomu zamezit, je soud s komunismem a jeho tvůrci. Vlády se toho neujmou, to si komunisti ohlídají, musí to udělat nevládní organizace, spolky, nadace, odborná i politická veřejnost. Žalobci a soudci. Ke smyslu a významu norimberského procesu se všichni vracejí. Že by nacismus měl mít právo na veřejnou činnost v demokracii, neříká nikdo. Právo komunistů na existenci se hájí, jako by to byla nezbytná podmínka svobody.

Vladimír Pikora: Než přejdeme na euro, budeme mít měnu Facebooku
VLADIMÍR PIKORA 2. května 2019 • 12:58

Vladimír Pikora: Než přejdeme na euro, budeme mít měnu Facebooku

Unikátní snímky: Henryk Ross pohřbil filmy z lodžského ghetta, aby je schoval před nacisty
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější