Sněžný muž existuje, našli jsme jej, tvrdí indická armáda. Na Twitteru sklidila posměch | Reflex.cz
nahoru

Sněžný muž existuje, našli jsme jej, tvrdí indická armáda. Na Twitteru sklidila posměch

Tereza Stonišová2. května 2019 • 18:00
Údajné stopy sněžného muže podle indické ármády
Údajné stopy sněžného muže podle indické ármády
• foto: 
Twitter

Oficiální twitterový účet indických ozbrojených sil včera rozvířil prostor sociálních sítí prohlášením, že v Himalájích armáda objevila stopy legendárního tvora Yettiho. Na armádu se po jejich úsměvném tweetu sesypalo množství kritiky, že šíří poplašnou a nepravdivou zprávu. Nebo byl Yetti opravdu objeven?

Věc by se asi nedostala do pozornosti médií, kdyby indická armáda neměla twitterový účet se šesti miliony sledujícími. „V základním táboře Makalu v Himalájích jsme objevili záhadné stopy patřící mýtickému stvoření Yettimu,“ uvedla armáda ve svém posledním tweetu.

Podle webu deníku Times of India byly stopy objeveny již počátkem letošního dubna, armáda však svůj domnělý objev zveřejnila až poté, co si ověřila, že objevené stopy zhruba odpovídají (smyšleným) teoriím popisujícím bájného Yettiho. Na kritické reakce reaguje twitterový účet armády tím, že její poznatky byly dokonce podrobeny vědeckému zkoumání. Konkrétní vědecké závěry však pochopitelně nikdo nezveřejnil.

Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z…

Yetti neboli sněžný muž je bájná postava, která se vyskytuje v pohádkách i mýtech především v jižní Asii, odkud tvor údajně pochází. Podle pověstí vskutku obýval Himaláje. Příběhy o tom, že jej někdo někde spatřil, kolují nejčastěji mezi obyvateli Nepálu, Bhútánu a právě části Indie. V roce 2013 byl na téma Yetti proveden seriózní výzkum, který přišel se závěrem, že historky se mohou zakládat na záměně bájného tvora s vzácnějším poddruhem medvěda hnědého.

Uživatelé Twitteru reagovali na senzační objev Indů s nedůvěrou. „Je opravdu smutné vidět, jak armáda propaguje existenci mýtu. Čekám od vás víc, chlapci,“ napsal jeden z uživatelů, který oficiální twitterový účet armády ještě šetří. Většina reakcí je o mnoho jízlivější.

Pat a Mat v reálu: Balkón bez vchodu, elektřina ve sprše a další stavařské úlety
Muži souložili s 9 kobylami, kozou, krávou a několika psy. Zvířata jim přidržoval…Klíčová slova: Indie, armáda, yetti, stopa, zajímavosti


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější