5 let od tragické nehody Michaela Schumachera. Jak žije teď a jaké informace prosákly na veřejnost? | Reflex.cz
nahoru

5 let od tragické nehody Michaela Schumachera. Jak žije teď a jaké informace prosákly na veřejnost?

sjs, isport.cz30. prosince 2018 • 11:00
5 let od tragické nehody Michaela Schumachera. Jak žije teď a jaké informace prosákly na veřejnost?
foto: Reuters

Bývalo to pro něj nejkrásnější období roku. Vánoční svátky, bouřlivý silvestr a 3. ledna slavil narozeniny. Vše se změnilo 29. prosince 2013, kdy měl Michael Schumacher těžký úraz na lyžích. Legendární pilot formule 1 je už pět let ukrytý mimo veřejnost v rodinné vile ve Švýcarsku, kde po boku nejbližších absolvuje jak svátky, tak i své 50. narozeniny. Jak vypadá jeho život za čtyřmi stěnami?

Je schovaný ve svém světě. Michaela Schumachera nikdo kromě rodiny a přátel neviděl dlouhých pět let. Sedminásobný mistr světa se nachází v rodinné vile u Ženevského jezera ve Švýcarsku, kde se kvůli němu velká část sídla za 1,5 miliardy korun proměnila na luxusní kliniku. Nyní jeho skrytý svět popsali reportéři deníku Daily Mail.

Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku


O Schumachera doma pečuje tým lékařů a sester. Týdenní náklady na nezbytnou péči stojí astronomických 1,5 milionu korun. Německou sportovní hvězdu mohou navštěvovat jen nejbližší přátelé jako je prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. „Je jako můj syn,“ vyprávěl nedávno Todt, který má často slzy v očích, když se dostane na téma Schumacher. Nic konkrétního ale o stavu pilota neprozradil.

Kdo totiž médiím nastíní, jak na tom Schumacher je, tak se okamžitě dostane na černou listinu u manželky Corinny, která bedlivě střeží soukromí svého muže. Veřejnost se tak za pět let dozvěděla jen spousty klepů a spekulací. Poslední potvrzenou zprávou prozradil v roce 2016 rodinný právník Schumacherů, když při soudním stání uvedl, že Michael není schopen sám chodit.

Šelmu musí drezura bavit, nikdy ji nesmíte bít, říká Daniela z cirkusu Jung, která…


Kolem Schumachera je tak neustále ticho. Naposledy o slavném sportovci promluvil arcibiskup Georg Ganswein, který Schumachera navštívil před dvěma roky na přání Jeana Todta. „Nejdříve jsem mluvil s Corinnou a její matkou. Pak terapeut dorazil s Michaelem do obývacího pokoje. Pozdravil jsem ho a držel jsem ho za ruce. Byly teplé. Držet ruku nemocného člověka je něco hluboce křesťanského, co poskytuje útěchu a blízkost. To bylo pro mě důležité.“

S novými informacemi přišel britský deník Daily Mail. Podle jejich informací slavný jezdec už není odkázán na přístroje a ani není upoután na lůžko, přesto stále potřebuje intenzivní ošetřovatelskou péči. Uvidí ještě někdy fanoušci svůj milovaný idol nebo navždy zůstane Schumacher schovaný v honosné vile?

Více se o Michaelu Schumacherovi dočtete ZDE >>>

Reklama, kterou pochopíte až při druhém zhlédnutí. Video svou pointou upozorňuje na…
Vyskočí z letadla a řítí se vpřed rychlostí formule 1. Podívejte se, jak se létá na …

sjs, isport.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější