Na světě je 2158 dolarových miliardářů, ale rychle přibývají další, nejvíce v Číně | Reflex.cz
nahoru

Na světě je 2158 dolarových miliardářů, ale rychle přibývají další, nejvíce v Číně

Daniel Baret29. října 2018 • 14:40
Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je se se 146 miliardami dolarů považován za nejbohatšího člověka.
Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je se se 146 miliardami dolarů považován za nejbohatšího člověka.
• foto: 
Profimedia.cz

Nejbohatší lidé světa nadále rychle rozšiřují svůj majetek a podle nové páteční zprávy švýcarské banky UBS a nadnárodní poradenské korporace PricewaterhouseCoopers je jich v současnosti 2158. Pořád ale přibývají další, nejvíce v dynamicky se rozvíjející Číně, kde jich je podle zprávy (ta se zveřejňuje každý rok) už 373. To je v případě jedné země vývoj, který nemá v historii obdoby. Zpráva také uvádí, že v České republice je 6 dolarových miliardářů, i když podle časopisu Forbes by jich už mohlo být u nás osm.

Zpráva banky UBS „Billionaires report 2018“ zejména připomíná, že v roce 2017 se majetek nejbohatších lidí světa podstatně zvětšil a že se jedná o růst, který byl podle všeho nejrychlejší v historii. Jejich bohatství se prý loni zvýšilo o 1,4 bilionu dolarů na celkem 8,9 bilionů dolarů.

Přestože těchto nejbohatších lidí, až 585, je nadále v USA, nejrapidnější růst počtu dolarových miliardářů zažívá Čína. Jde o ohromující vývoj, protože v roce 2006 tam bylo pouze 16 podobných osob, ale teď už je jich 373 a další lidé se na tuto úroveň v této asijské supervelmoci dostávají.

Indonéské letadlo se krátce po startu zřítilo do moře, na palubě bylo 189 lidí

Zpráva také připomíná, že kolem 10 procent nejbohatších lidí světa tvoří dnes ženy, což je oproti minulosti také velký rozdíl. Za vůbec nejbohatšího člověka s majetkem 146 miliard dolarů je považován Jeff Bezos, majitel a šéf obchodního portálu Amazon.

Mnoho bohatých lidí dává podle zprávy hodně peněz na nejrůznější projekty, které mají pomoci lidem bez domova, nemocným, sociálně potřebným, či na vzdělávací, ekologické a zdravotnické akce.

Nová zpráva UBS také uvádí, že v České republice je 6 dolarových miliardářů. Jména ale nezveřejnila. Podle časopisu Forbes, který publikuje pravidelně tabulky nejbohatších Čechů, do této kategorie spadají Petr Kellner, premiér Andrej Babiš, Karel Komárek, Radovan Vítek, Daniel Křetínský a Pavel Tykač. Podle současného propočtu české koruny a amerického dolaru by to ale podle Forbesu ještě mohli být i Pavel Baudiš a Marek Dospiva.

Nohavica zase sedí s děvkou v kavárně a za chvíli ji vezme na pokoj. Přijetím Putinova…
Švédsko žije úžasným objevem. Osmiletá holčička vytáhla z jezera 1500 let starý meč

Daniel Baret


Klíčová slova: zprávy, ekonomika, miliardáři, ForbesDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,740
30,040
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější