nahoru

Přibývá kuriózních nehod. Co je nejčastější příčinou smrti při pořizování selfíček?

Johana Kudrnová11. října 2018 • 18:07
Přibývá kuriózních nehod. Co je nejčastější příčinou smrti při pořizování selfíček?
foto: Instagram

Indičtí výzkumníci publikovali studii, která upozorňuje na zvyšující se počet úmrtí spojených s pořizováním selfie fotek. Od roku 2011 zahynulo po celém světě více než 250 lidí. Nejčastějšími příčinami smrti jsou pád z výšky, utonutí a srážka s dopravním prostředkem. Žebříček nešťastníků vedou Indové, následováni Rusy, Američany a Pákistánci.

Výzkumníci z Nového Dillí v období od října 2011 do listopadu 2017 dohledali 259 úmrtí spojených s pořizováním selfíček, tedy fotografií sebe samých na netradičních místech nebo v nezvyklých situacích.

Indové nicméně předpokládají, že za sledované období zahynulo kvůli honbě za úspěchem na sociálních sítí lidí daleko více. U dopravních nehod zapříčiněných živým vysíláním nebo pořizováním selfie totiž média většinou roli mobilních telefonů nezmiňují.

Nejvíce obětí selfie pochází z Indie (celkem 159), následuje Rusko, Spojené státy a Pákistán. Extrémně vysoký podíl Indů si výzkumníci vysvětlují disproporční velikostí indické populace pod 30 let, která je zároveň nejohroženější skupinou.

Ekonom Pikora: Kterak europoslanci ničí ekonomiku
VLADIMÍR PIKORA 11. října 2018 • 15:11

Ekonom Pikora: Kterak europoslanci ničí ekonomiku

Smeteni vlnou

Častěji kvůli selfíčkům umírají muži, ačkoliv ženy obecně pořizují fotografií sebe samých více. Ženy tvoří ve statistice pouhých 27 %. Podle výzkumníků je to zapříčiněno především faktem, že muži obecně více riskují.

Pokud se jedná o příčinách úmrtí, na první místě je překvapivě utonutí v důsledku smetení vlnou na útesech nebo pádem do vody z lodi. Častou je nicméně také srážka s dopravním prostředkem. Lidé se například chtějí vyfotit s rychle projíždějícím vlakem.

Kvůli dokonalému selfíčku lidé také hazardují s ohněm nebo se fotí na vysokých místech. Osmi lidem se od roku 2011 stala osudnou fotka s nebezpečným zvířetem. V Americe se objevilo také několik úmrtí způsobených neopatrnou manipulací se střelnou zbraní.

Indové se snaží medializací studie upozornit, že počet obětí selfie mánie rok od roku roste. Zatímco v roce 2011 byly pouze tři, v roce 2016 číslo vzrostlo na devadesát osm.

Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem
Kokotsko: Místo božího klidu, které vás překvapí nejenom svým názvemKlíčová slova: selfies, smrtDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,730
28,540
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější