nahoru

Mimořádné video ukazuje, jak se sloni loučí s mrtvým „kamarádem“, ale i to, co se děje poté

Daniel Baret 2. října 2018 • 07:44
Sloni se loučí s umírajícím členem stáda
Sloni se loučí s umírajícím členem stáda
• foto: 
National Geographic

O slonech se ví, že mají nejrůznější rituály a že jejich společenství jsou v přírodě zcela výjimečná. Týká se to i svérázné rozlučky se zvířetem, které zahyne. National Geographic zveřejnil na svém Facebooku video, jež to celé dokumentuje. Jsou to mimořádné záběry.

Slon byl podle videa zraněn v boji se svým sokem. Když zemřel, ostatní jeho druhové se s ním loučili za pomoci zvláštních rituálů. Pak přišla na řadu další zvířata (jako první hyeny), která obrovské tělo postupně celé sežrala.

Jak připomínají autoři videa, záběry mohou být pro někoho brutální, ale jsou důkazem toho, jak je v přírodě zabezpečen celý ekosystém, který zajišťuje pro všechny přežití.

Ojedinělé video National Geographic ukazuje rozlučku se slonem a pak způsob, jakým ho jiná zvířata postupně celého sežerou:Klíčová slova: VIDEO, slon, National GeographicDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.