nahoru

Číňané postavili vodopád vysoký jako dva Niagarské. Na mrakodrapu

Daniel Baret 27. července 2018 • 15:47
Číňané postavili vodopád vysoký jako dva Niagarské. Na mrakodrapu
foto: Twitter

Stále bohatnoucí Čína je také místem nekonečných architektonických experimentů. Jednotlivá města se předhánějí v tom, kdo postaví zajímavější, krásnější či extravagantnější budovu. V jihočínském městě Kuej-jang, metropoli provincie Kuej-čou, mají například 108 metrů vysoký vodopád. Není to ale přírodní div, voda padá z mrakodrapu společnosti Liebian.

„Naše město je obklopeno horami a chtěli jsme vytvořit pocit, že se nacházíme v přírodě, i když obklopeni výškovými budovami,“ komentuje záměr postavit vodopád na mrakodrapu majitel firmy Liebian Čou Sung-tchao.

Přestože původně byl vodopád prezentován jako nová prvořadá atrakce města, za poslední dva roky ho spustili pouze šestkrát. Majitel budovy, která je celkově vysoká 121 metrů, argumentuje tím, že celý areál ještě není dostavěn. Objevují se ale i jiné výhrady. Například, že provoz je drahý. To řeší někteří místní obyvatelé.

Jako Viktoriiny vodopády

To však firma Liebian odmítá s tím, že se nejedná o žádné vysoké částky, že vše financuje pouze ze svých peněz a že voda je recyklovaná.

Turistům ovšem spíše vadí, že atrakci nemohou vidět každý den. Zda to bude někdy možné, na to firma vlastnící mrakodrap neodpověděla.

Jen pro srovnání: Slavné Niagarské vodopády mají výšku 52 metrů a neméně známé Viktoriiny vodopády v Africe mají v nejvyšším místě 108 metrů, podobně jako vodopád na čínském mrakodrapu.Klíčová slova: mrakodrap, voda, Čína, vodopádDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.