Je to terorismus! Francouzští řezníci žádají vládu o pomoc před útoky agresivních veganů | Reflex.cz
nahoru

Je to terorismus! Francouzští řezníci žádají vládu o pomoc před útoky agresivních veganů

Daniel Baret28. června 2018 • 06:54
Vegani ve Francii mají drsné metody protestů
Vegani ve Francii mají drsné metody protestů
• foto: 
Profimedia

Velmi neobvyklý dopis dostal v minulých dnech francouzský ministr vnitra Gérard Collomb. Francouzská federace řezníků se na něj obrátila s žádostí o pomoc před opakovanými útoky agresivních skupin veganů. Během posledních několika měsíců bylo 15 obchodů postříkáno falešnou krví, další byly pomalovány graffiti nebo byly jejich výlohy rozbity.

Francouzští řezníci si stěžují vládě a žádají policii o ochranu před bojůvkami militantních veganů, kteří bojují proti tradiční gastronomii, která v zemi galského kohouta hojně používá maso.

Šéf federace Jean-François Guihard v dopise uvedl, že útoky veganů jsou určitou „formou terorismu“. „Pokoušejí se zasít mezi námi strach a chtějí zničit část francouzské kultury,“ napsal kromě jiného Guihard. Informovala o tom francouzská a pak i další média.

Kondomy už jsou i veganské a bezlepkové. Prospěje to ale někomu?
Clara Zangová 19. června 2018 • 12:59

Kondomy už jsou i veganské a bezlepkové. Prospěje to ale někomu?

Tříprocentní vegani

Vegetariáni a vegani přitom podle průzkumů tvoří pouze kolem 3 procent obyvatelstva. Jejich akce jsou ale někdy velmi agresivní. „Přičítám to i tomu, že média velmi přehánějí popisování dobrého veganského způsobu života,“ řekl předseda francouzských řezníků Jean-François Guihard.

Do parlamentu se dokonce nedávno dostal zákon, který by přímo nařídil zavedení vegetariánských jídel ve školních jídelnách. Poslanci jej ale odmítli s tím, že jídlo má být pestré, v mnoha obměnách a není potřeba nic v tomto směru nařizovat.

10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat
Jan Cvrček 12. května 2018 • 17:22

10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat

Zabití řezníka je prý spravedlivé

Velké pozdvižení pak vyvolal v březnu soud, ve kterém byl souzen veganský aktivista, který na Facebooku napsal, že zabití řezníka islámským fanatikem bylo „spravedlivé“. Aktivista dostal podmíněný trest.

Jak připomněla stanice BBC, s podobnými problémy bojují i řezníci ve Velké Británii. V květnu bylo zveřejněno, že opakovaně dostávají výhružné zprávy. Útoky se rozšířily i na internet, kde vegani píší negativní recenze o některých obchodech. Na výlohách se objevují nápisy jako například: „Už bylo dost zabíjení zvířat! Staň se veganem!“

Proč Habsburkové popravili 27 „českých pánů“? A kdo se popravě vyhnul?
Ombudsmanka proti dětem. Veganské jídlo do školek nepatří! Dětem dokonce škodí,…

Daniel Baret


Klíčová slova: řezník, vegani, Francie, terorismusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější