Vědci objevili v Číně nejstarší otisky stop zvířete. Pocházejí z doby před 551 miliony lety | Reflex.cz
nahoru

Vědci objevili v Číně nejstarší otisky stop zvířete. Pocházejí z doby před 551 miliony lety

Daniel Baret9. června 2018 • 18:00
Vědci objevili v Číně nejstarší otisky stop zvířete. Pocházejí z doby před 551 miliony lety
foto: Virginia Tech

Nejstarší otisky stop zvířete byly objeveny v centrální Číně. Identita stvoření je zatím neznámá, ale předpokládá se, že pochází z období, kdy vznikla první suchozemská zvířata. Fosílie se skládá z dvou řad otisků, které představují vůbec nejstarší zatím objevený záznam stop zvířete, které má nohy.

Podle otisků se nedá přesně určit, jestli zvíře mělo nohy dvě nebo více. Stopy se našly v oblasti kaňonu Tři soutěsky poblíž řeky Jang-c’-ťiang. Tato oblast je velmi bohatá na fosílie. Kameny pocházejí z doby před 541až 551 miliony lety.

O objevu čínští vědci informovali veřejnost ve středu v odborném časopisu Science Advances. „Předešlé nejstarší stopy zvířete jsou o 10 milionů let mladší. Toto zvíře bylo pravděpodobně předek včely nebo mnohoštětinatec,“ řekl agentuře AFP spoluautor studie Če Čchen z Čínské akademie věd.

Čínští vědci zkoumají stopy společně s kolegy z Virginia Polytechnic Institute and State University, která je v americkém Blacksburgu.  

Rozlučka Tomáše Rosického: Legendy českého fotbalu, hvězdy z Arsenalu a tisíce paruk
Něžný obr Robert Wadlow: Podívejte se na nově objevené fotografie nejvyššího muže,…
Zajímavý tip na výlet: Nově historickým vlakem na pivo až do pivovaru Velké Popovice

Daniel Baret


Klíčová slova: čína, vědci, zvíře, archeologie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější