nahoru

Kokain dostanete rychleji než pizzu. Česko je premiantem v rychlosti doručování kokainu klientům

Daniel Baret13. května 2018 • 13:45
Zabavený kokain - ilustrační foto
Zabavený kokain - ilustrační foto
• foto: 
Celní správa ČR

Britská organizace Global Drug Survey vydává každoroční celosvětový průzkum o užívání narkotik a drogové problematice. Kromě zveřejňování suchých dat se však letos organizátoři zeptali uživatelů drog i na jednoduché otázky: Dostanete kokain dříve než pizzu? Dostanete kokain v časovém limitu do 30 minut? Odpověď zněla, že v mnoha případech ano. Premiantem je v tomto směru Česká republika.

Například podle posledního zjištění Global Drug Survey se oblíbená droga kokain dostane v Česku k zákazníkovi do třiceti minut ve více než 34 procentech případů. Ve stejný den pak zásilku nelegálního zboží u nás obdrží téměř 60 procent konzumentů.

Ne v každé zemi je to tak rychlé. Důvodem rychlosti v Česku může být nejenom kvalitní síť dealerů, ale také nekvalitní práce represivních složek.

Třeba v sousedním Německu dostane zákazník žádaný kokain do půl hodiny pouze v necelých 23 procentech případů a ve stejný den v 38 procentech. V Polsku získá zásilku do 30 minut také kolem 23 procent lidí, ale ve stejný den se zde drogová scéna činí a dodá zboží až 64 procentům zákazníků.

Medvěd baribal versus 40 kilo kokainu: Nerovný souboj, který vešel do dějin války s …

Jsme rychlejší než Rakušané

Na Slovensku je to ještě „lepší“: Do půl hodiny je droga předána 24 procentům lidí a téměř 71 procent jí dostane stejný den. Naopak v Rakousku si musí počkat – superrychlá zásilka míří k 19 procentům zákazníků a ve stejný den jen k 32 procentům.

Můžeme tedy konstatovat, že v průměru Česká republika ve střední Evropě vede v rychlosti doručování kokainu klientům.

V USA jde do prodeje první víno, které místo alkoholu obsahuje THC
Martin Mrázek 22. prosince 2017 • 13:09

V USA jde do prodeje první víno, které místo alkoholu obsahuje THC

Co je to kokain

Kokain je tvrdá, nelegální droga. Účinkuje velmi intenzivně, ale krátkodobě (zhruba 30 až 90 minut). Vyvolává euforii, podporuje sebedůvěru a na určitý čas zlepšuje schopnost soustředit se. Může ale podnítit i agresi. Dlouhodobé užívání může vést k psychickým onemocněním. Nebezpečná je pro kardiaky.

Global Drug Survey je londýnská firma, která se zabývá výzkumem v oblasti konzumace drog a jejich problematiky. Každoročně sbírá anonymní data přímo od konzumentů ve 20 zemích světa. Cílem její práce je učinit užívání drog bezpečnější tím, že získané informace jsou pak sdíleny jak s jednotlivci, tak s vládními organizacemi.

Kokain je i mezi českými politiky, alkohol a cigarety musí zdražit, říká protidrogový …
Opiová horečka: Vzácné a děsivé snímky lidí, kteří zcela propadli drogám v asijských…

Daniel Baret


Klíčová slova: kokain, Česká republika, drogyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,590
29,490
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější