nahoru

V USA jde do prodeje první víno, které místo alkoholu obsahuje THC

Martin Mrázek 22. prosince 2017 • 14:30
V USA jde do prodeje první víno, které místo alkoholu obsahuje THC
foto: Rebel Coast Winery

S postupnou legalizací konopí se ve Spojených státech začínají prodávat další a další produkty obsahující extrakty z této kontroverzní rostliny. Vedle smysluplných výrobků jako je například mléko obsahující léčivý CBD olej, se objevují i další, méně pochopitelné. V Coloradu se dá například koupit mražená pizza "dochucená" konopím, nebo i cukrová vata obsahující THC. Tyto produkty nyní doplní i první víno, z něhož se sice neopijete, ale které vás prý spolehlivě zhulí.

Alespoň to tvrdí společnost Rebel Coast Winery, jejíž Cannabis Sauvignon Blanc by se měl začít prodávat v lednu 2018. Tedy v době, kdy v Kalifornii definitivně legalizují rekreační užívání marihuany. Každá lahev by pak měla obsahovat 16 miligramů THC. Samotní vinaři tvrdí, že výsledky se dostaví už 15 minut po první skleničce. Zároveň zdůrazňují, že výrobek je zcela neškodný.

"Náš cíl není vás zabít po několika skleničkách," začínají svou evidentně první tiskovou zprávu mladí vinaři. "Cílem je se s někým smát a svléknout. Chceme trochu okopírovat zážitek s tradičním vínem. Pár skleniček udělá většině lidí jen a jen radost."

Cannabis Sauvignon Blanc se vyrábí stejně jako jakékoliv jiné nealkoholické víno. Jen se do něj na konec ještě přidá THC a typické konopné aroma. To ale při degustaci údajně na jazyku moc nepocítíte. Novinka prý chutná po citrusech a tradičním bílém víně. Jak se bude výrobku dařit, se dá jen těžko odhadnout. Lidé z Rebel Coast Winery s ním ale každopádně mají velké plány. Již v lednu se Cannabis Sauvignon Blanc objeví ve více než 500 obchodech po celé Kalifornii.

Jedna lahev bude stát 60 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1300 korun.Klíčová slova: USA, víno, marihuana, THC, cannabisDiskuse ke článku