Polská firma vyrobila ponožky vypadající jako Hitler. Ve skříni bude díky nim ordnung, tvrdí | Reflex.cz
nahoru

Polská firma vyrobila ponožky vypadající jako Hitler. Ve skříni bude díky nim ordnung, tvrdí

Tereza Stonišová3. března 2018 • 20:21
Polská firma vyrobila ponožky vypadající jako Hitler. Ve skříni bude díky nim ordnung, tvrdí
foto: Nanushki.pl

Polská společnost vyrábějící veselé designové ponožky se ocitla pod palbou veřejnosti i médií. Důvodem je ne zcela povedený vtip, o nějž se pokusila. Následně se jej také neúspěšně pokusila odůvodnit. Adolf Hitler stále není ta pravá historická postava, z níž je možné si v Polsku dělat vtipy.

Nanushki, to je polská společnost zaměřující se na výrobu designových, roztomile vypadajících ponožek. Trend zajímavých a neotřelých ponožek se v poslední době stále rozšiřuje, a proto není divu, že porazit konkurenci v této oblasti je stále složitější.

Možná i proto se společnost Nanushki rozhodla ke kontroverznímu kroku – vyrobila ponožky, které nápadně připomínají německého nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Nanushki na svém webu původně deklarovala, že tyto speciální ponožky s názvem Adolf „vám udělají ve skříni pořádek“.

Jak zklidnit dítě: Polský start-up Whisbear uhranul vévodkyni Kate i rodiče v desítkách…

Marketing a Hitler

Ponožky, které udělají ve skříni pořádek, není zcela šťastné heslo v době, kdy se Polsko zmítá v neutěšené debatě o polské roli vůči židovskému obyvatelstvu za 2. světové války a účinnosti nabyl kontroverzní zákon postihující ty, kdo budou dle litery zákona nesprávně interpretovat roli polského národa za 2. světové války.

Ponožek si nevšiml nikdo jiný než vedení památníku a muzea Auschwitz-Birkenau, které se vůči ponožkám důrazně ohradilo s argumentací, že „největšího zločince historie využívají k marketingovým účelům“.

Temný případ vraždy slovenského novináře komplikují nekonečné spekulace. Všechno může…

Ponožky Patrick

Kuriózní ovšem je, co se s ponožkami Adolf dělo poté, co se proti nim zvedla vlna nesouhlasu. Společnost Nanushki totiž z ponožek Adolf udělala ponožky Patrick (nikoliv vzhledem, pouze je přejmenovala). Ke jménu Patrick přibylo také vysvětlení: „Patrick byl kupec, finančník a filantrop, který rozhodně neměl rád, když se mluvilo o jeho minulosti, ačkoliv v hloubi své bavlnové duše toužil po okamžiku, kdy bude vše jednodušší.“

Není zcela jasné, co tím chtěl básník říci. Fotografie ponožek se však stále jmenují „Ponožky Adolf“ nebo „Hitlerovy ponožky“. Cena za kus podivuhodného páru ponožek je 25 zlotých, tedy asi 175 korun.

Ondráček zvolen, polistopadový režim skončil. Osobní vzpomínka na rok 1989 a střet s …

Vzácné barevné snímky z prvních nacistických koncentračních táborůKlíčová slova: Adolf Hitler, Polsko, Osvětim


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější