Muž koupil prstýnek za 300 korun a nevěděl, že je diamantový. Teď se prodal za 20 milionů | Reflex.cz
nahoru

Muž koupil prstýnek za 300 korun a nevěděl, že je diamantový. Teď se prodal za 20 milionů

Daniel Baret11. června 2017 • 15:30
Takzvaný „Tennerův prsten“ se prodal za téměř 20 milionů korun.
Takzvaný „Tennerův prsten“ se prodal za téměř 20 milionů korun.
• foto: 
Sotheby´s

Fantastického zhodnocení se dočkal majitel prstýnku, který v 80. letech získal ve Velké Británii za pouhých 10 liber jako součást nepotřebných věcí z kufru auta. Kvůli staromódnímu řezu a poškrábání si dlouho myslel, že se jedná o bezcennou bižuterii. Jenže 7. června byl prsten prodán v aukční síni Sotheby´s v Londýně za 656 750 liber, což je v přepočtu téměř 20 milionů korun.

Tento šperk je označován jako „Tennerův prsten“ a Americká gemologická společnost (zkoumá i pravost diamantů) potvrdila, že je skutečně diamantový a má 26,27 karátů. O jeho osudu se ale toho moc neví. Informovala o tom většina britských médií.

Podle všeho byl vyroben v 19. století, ale jak se dostal k předchozím majitelům, o tom se nic neví. Až v 80. letech byl zakoupen za 10 liber. I tehdy byl ale považován za běžnou bižuterii, která sloužila jen jako ozdoba. Jeho skutečná hodnota byla odhalena až později po expertním ověření.  

Facebook poprvé zveřejnil fotografie ze svého obřího datového centra ve Švédsku

Na vzpomínané aukci společnosti Sotheby´s se prodala také diamantová brož od firmy Cartier, kterou nosila někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová. Měla ji na sobě i v den, kdy královně předala svoji demisi.

O šperk Tharcherové byl také velký zájem a prodal se za 81 250 liber. Výtěžek byl věnován nadaci Endeavour, která podporuje zraněné a nemocné příslušníky britských ozbrojených sil.

Komunistická zrůdnost vs. izraelská krása. Podívejte se na ukázku z filmu o Miladě …
Nahé krásky s chutí! Nový ročník soutěže Akty X bude ve znamení jídla

Daniel Baret




Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější