Čínská vláda zakázala v televizích zobrazovat sex na jednu noc, nevěru, homosexualitu i hluboké výstřihy u žen | Reflex.cz
nahoru

Čínská vláda zakázala v televizích zobrazovat sex na jednu noc, nevěru, homosexualitu i hluboké výstřihy u žen

Daniel Baret6. března 2016 • 12:08
Čínská vláda zakázala v televizích zobrazovat sex na jednu noc, nevěru, homosexualitu i hluboké výstřihy u žen
foto: ČTK

Čínská vláda zakázala v rámci nových "kulturních pravidel" všechna vyobrazení homosexuálů v televizi. Podle těchto nařízení je vyobrazení homosexuality na televizní obrazovce nemorální, vulgární a nezdravé.

Čínští cenzoři vydali nové regulace, podle kterých se v televizi už nesmí vysílat obsah, který zveličuje temnou stránku společnosti a zobrazuje například homosexualitu, mimomanželské vztahy, sex na jednu noc a vztahy mezi nezletilými. Informoval o tom anglický list The Guardian. 

Americká zpěvačka Katy Perry se zahalila do vlajky Tchaj-wanu, pobouřila tím Čínu


Mezi dalšími cenzurovanými věcmi je incest, sexuální úchylky, znásilnění, sexuální zneužívání i násilí v sexu. Do výčtu nově cenzurovaných věcí patří i vyobrazení reinkarnace, kterou ateistický komunistický systém v Číně neuznává. Praktikují ji ale tibetští buddhisté, sám současný dalajlama je 14. reinkarnací vysokého tibetského božství. 
Tchajwanu se nelíbí kamarádíčkování Prahy s Pekingem

Výrazný vzestup cenzury v Číně začal v roce 2012, když se do čela země dostal prezident Si Ťin-pching. V roce 2014 například cenzoři zastavili televizní show Empress of China (Čínská císařovna), protože se v ní objevovaly "hluboké výstřihy". Pořad se mohl vrátit na obrazovky až poté, co byly výstřihy žen rozostřeny.  
V Číně spustili „záchodkovou revoluci“
ihz 24. února 2016 • 10:33

V Číně spustili „záchodkovou revoluci“

Daniel Baret


Klíčová slova: čína, cenzura, sexDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější