nahoru

Torontská ZOO přenášela narození pandích dvojčat v přímém přenosu

ref 14. října 2015 • 08:00
Pandí dvojčata v inkubátoru
Pandí dvojčata v inkubátoru
• foto: 
ČTK/ZUMA/Toronto Zoo

66904Tisíce obyvatel Kanady sledovaly zázrak přírody v přímém přenosu. Panda Er Shun z torontské zoo v úterý přivedla za asistence webových kamer na svět dvojčata, která se stala vůbec prvními pandami narozenými v Kanadě. O události informovala všechna kanadská média a detaily o porodu a zdravotním stavu mláďat jsou nyní jejich nejdůležitějšími zprávami. Podobně jako v roce 2004 v České republice, kdy celá země sledovala informace o narození gorilky Moji v pražské zoo.

Pandí mláďata, velká asi deset centimetrů, zatím nemají jména. Chovatelé se o ně teď bez přestání starají, aby zvířata překonala kritické první poporodní dny. „V současné chvíli nevíme, jakého pohlaví malé pandy jsou, ani který samec je jejich otcem,“ uvedla Zoo Toronto na svých stránkách. Zjistit tyto údaje může trvat i několik měsíců.

Porod prvního z dvojčatVIDEO Zoo Toronto

Mláďata zatím zůstanou s matkou v uzavřeném areálu, ovšem opět pod dohledem kamer, takže Kanaďané o novinky z jejich života nepřijdou.

ref


Klíčová slova: toronto, porod, pandaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.