nahoru

Manželce herce Johnnyho Deppa hrozí vězení a téměř dvou milionová pokuta: Byla obviněna z pašování psů

ČTK, ref 17. července 2015 • 16:00
Johnny Depp a Amber Heardová
Johnny Depp a Amber Heardová
• foto: 
ČTK

Manželka hollywoodského herce Johnnyho Deppa Amber Heardová byla v Austrálii obviněna z pašování zvířat a padělání dokumentu. Dva teriéři přiletěli s herečkou v dubnu do Austrálie na palubě soukromého letadla, neprošli ale povinnou karanténou a neměli příslušné povolení.

Heardové, jejíž manžel v Austrálii tehdy natáčel další díl Pirátů z Karibiku, hrozí podle agentury Reuters až deset let vězení a pokuta 102.000 australských dolarů (asi 1,9 milionu Kč).

Případu se dostalo mezinárodní pozornosti poté, co australský ministr zemědělství Barnaby Joyce pod pohrůžkou utracení nařídil, aby byli psi jménem Pistol a Boo do 72 hodin vráceni do USA.

"Když necháme filmové hvězdy - i kdyby byly dvakrát vyhlášeny nejatraktivnějším mužem planety - dovážet zvířata bez povolení, proč rovnou zákon nezrušíme pro všechny," řekl tehdy Joyce. "Je čas, aby Pistol a Boo zvedli kotvy a vrátili se do Spojených států, jinak je budeme muset utratit," dodal.

Na Joyceovo prohlášení pak vznikla ve světě řada parodií a sepsána byla též petice na záchranu Pistol a Boo.

V Austrálii platí přísná pravidla ohledně vstupu zvířat na její území. Je to kvůli obavám ze zavlečení chorob, například vztekliny. Psi a kočky musejí dostat povolení a následně povinně projít nejméně desetidenní karanténou, než si je jejich majitelé vyzvednou.

Soudní stání bylo stanoveno na 7. září. Podle právníka osloveného agenturou AP ale Heardové žádný dlouhý trest nejspíš nehrozí, protože psy nechala dopravit domů ve stanovené lhůtě a zvířata byla zdravá. Soud k tomu prý nejspíš přihlédne.

ČTK, ref


Diskuse ke článku