Do 20 let budeme mít důkazy o mimozemském životě, tvrdí NASA. Ale ufoni to nebudou | Reflex.cz
nahoru

Do 20 let budeme mít důkazy o mimozemském životě, tvrdí NASA. Ale ufoni to nebudou

ČTK, orb9. dubna 2015 • 18:00
Podoba návštěvníka z jiné planety jak ji známe z komiksů a z filmů
Podoba návštěvníka z jiné planety jak ji známe z komiksů a z filmů
• foto: 
Profimedia.cz

Důkazy o mimozemském životě se najdou nejpozději do 20 let, předpokládá americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Půjde ale o mikroby, nikoli o "zelené mužíčky", upozornila vědkyně NASA Ellen Stofanová.

„Silné indicie o tom budeme mít podle mého názoru v příštím desetiletí a definitivní důkazy v nejbližších deseti až dvaceti letech,“ řekla Stofanová na vědecké konferenci ve Washingtonu.

„Víme, kam se máme dívat, víme, jak se máme dívat, a ve většině případů na to máme i technologie,“ tvrdí vědkyně. Upozornila ale, že nepůjde o žádné mimozemšťany. „Nehovoříme tu o malých zelených mužíčcích. Hovoříme o mikrobech,“ zdůraznila Stofanová.

Marsovské vozítko Curiosity už našlo možné stopy po někdejším životě na planetě Mars. Ve vzorku horninového prachu robot našel mimo jiné stopy síry, dusíku, fosforu a uhlíku. To všechno jsou přitom chemické prvky sehrávající důležitou roli při vzniku života. Z toho se dá podle NASA usuzovat, že dříve mohl na rudé planetě existovat život na mikrobiální úrovni.

ČTK, orb


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější