Do 20 let budeme mít důkazy o mimozemském životě, tvrdí NASA. Ale ufoni to nebudou | Reflex.cz
nahoru

Do 20 let budeme mít důkazy o mimozemském životě, tvrdí NASA. Ale ufoni to nebudou

ČTK, orb9. dubna 2015 • 18:00
Podoba návštěvníka z jiné planety jak ji známe z komiksů a z filmů
Podoba návštěvníka z jiné planety jak ji známe z komiksů a z filmů
• foto: 
Profimedia.cz

Důkazy o mimozemském životě se najdou nejpozději do 20 let, předpokládá americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Půjde ale o mikroby, nikoli o "zelené mužíčky", upozornila vědkyně NASA Ellen Stofanová.

„Silné indicie o tom budeme mít podle mého názoru v příštím desetiletí a definitivní důkazy v nejbližších deseti až dvaceti letech,“ řekla Stofanová na vědecké konferenci ve Washingtonu.

„Víme, kam se máme dívat, víme, jak se máme dívat, a ve většině případů na to máme i technologie,“ tvrdí vědkyně. Upozornila ale, že nepůjde o žádné mimozemšťany. „Nehovoříme tu o malých zelených mužíčcích. Hovoříme o mikrobech,“ zdůraznila Stofanová.

Marsovské vozítko Curiosity už našlo možné stopy po někdejším životě na planetě Mars. Ve vzorku horninového prachu robot našel mimo jiné stopy síry, dusíku, fosforu a uhlíku. To všechno jsou přitom chemické prvky sehrávající důležitou roli při vzniku života. Z toho se dá podle NASA usuzovat, že dříve mohl na rudé planetě existovat život na mikrobiální úrovni.

ČTK, orb


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější